Обрати мову:

Фанські гори у всій красі

ПОВЕРНУТИСЯ ДО РОЗДІЛУ
Вартість: 450 $ * Тривалість: 14 днів

День 1. Прибуття до місця старту 


Приліт в Ташкент вранці. Переїзд до альптабору Артуч. Запасаємося динями та кавунами. У таборі – пізно ввечері. 

 


День 2. Кулікалонські озера


Вантажимо всі наші речі на віслюків (так-так, Ви правильно прочитали, кілька днів наші речі їдуть поряд) і вирушаємо до не менш мальовничих місць. Йдемо тільки пів дня. В програмі другої половини дня відзеркалення гір у дзеркально чистій гладі Кулікалонських озер. Якщо Вам все ж мало вражень, то йдемо на перевал Чукурак (3150 м) та гору Уреч (3250 м). Засинаємо з неймовірними краєвидами на Кулікалонську стіну.


День 3. Перевал Алаудін та Алаудінські озера


Сьогодні важчий перехід. Проходимо та любуємось озером Бібіджонат та озером Дюшаха. "Беремо” перевал Алаудін (3760 м), звідки відкриваються неймовірні краєвиди на найближчі вершини  Чапдара, Замок, Велика Ганза, після чого спускаємося до Алаудінських озер. Відчути "розкіш по-фанськи" можна тільки тут і тільки насолоджуючись динями та кавунами :) Що й входить у програму вечора!

  


День 4. Мутні озера


Триває наш перехід від озер до озер. На порядку денному  Мутні озера. "Мутна" назва мабуть "ясна" всім ;) Завтра починається справжній похід, "знищуємо стратегічні запаси" розкоші у вигляді динь і кавунів, прощаємося з вірними друзями віслючками! Для справжніх "енерджайзерів" буде можливість прогулятися ще до ряду озер, найбільше з яких називається Піала.

 


День 5. Акліматизація та радіальне сходження на перевал ВАА (4131 м)


Для того, щоб організм звик до важкого рюкзака та висот, які чекають нас попереду, сьогодні відпочиваємо та маємо невелике сходження на перевал ВАА. Це абревіатура, яка розшифровується як Всесоюзна Академія Архітектури ось яка цікава назва :) Доречі, за рівнем складності він має альпін-розряд 1 Б. Ну і звичайно, тим хто зійде, подарунок у вигляді неймовірних краєвидів на навколишні долини. 

 


День 6. Під перевал Чимтарга


“Вперед і вгору!” так звучить девіз подальших днів. Прокидаємо зранку і налаштовуємось до найважчих похідних днів. Сьогодні ми набираємо висоту і наближаємось до перевалу Чимтарга, рухаємось обережно, бо під ногами славнозвісна “сипуха”. А ночуватимемо під стіною, яку утворюють вершини Велика Гінза та Червоні Зорі.

 


День 7. Перевал Чимтарга (4740 м). г. Енергія (5150 м)


Зійти на перевал Чимтарга (4740 м) не так просто, але можливо! Коли Ви вже там, то розуміння винагороди приходить саме собою. Звідси видно Фанські гори у всій красі! Вище вже нема куди, ну хіба, що на вершину Енергія (5150 м). Туди можна сходити факультативно. Для цього, всі охочі просинаюься раніше і вирушають на сходження. Для усіх інших пізніший підйом і вихід. Дві підгрупи зустрічаються на перевалі і йдуть донизу . Дорогою з перевалу нас чекає веселий спуск тією ж “сипухою”. Після цього Ви остаточно розвієте міф про те, що "краще вниз, ніж вверх"!

*наступні 3 дні наша група ділиться на 2 підгрупи: ТРЕК та АЛЬПІНІЗМ. Відповідно до Вашої фізичної підготоки та побажань :)


День 8. Перехід до озера Велике Алло / Сходження на г. Міралі (5106 м)


Зранку снідаємо всі разом, продовжуємо спуск ущелиною Зіндон (з місцевої мови перекладається, як Таємниця). Після чого група розділяється на 2 підгрупи з різної складності програмою продовження маршруту.

ТРЕК. Учасники цієї підгрупи продовжують спукс ущелиною Правий Зіндон та зупиняються на озері Велике Алло, де будуть базуватись найближчі дні та ходити у радіальні виходи. 

АЛЬПІНІЗМ. Учасники цієї підгрупи, любителі альпінсходжень, вирушають на перевал Міралі (5106 м). Де розбивають табір і радіальним виходом йдуть на вершину Міралі (5106 м).

 


День 9. Відпочинок / Сходження на вершину Чимтагра (5489 м)


ТРЕК. Відновлюємо сили перед подальшими переходами, сьогодні у нас день відпочинку. Купаємося у кришталевій воді озера та робимо побільше красивих фото ;)

АЛЬПІНІЗМ. Продовжуємо реалізовувати сходження. Сьогодні чергова вершина Чимтагра (5489 м).

 


День 10. Радіальні виходи до оз. Мале Алло та ущелини Арча-Майдан / Спуск з перевалу Міралі до оз. Велике Алло


ТРЕК. Ми у раю. Навколо нас краса, яку описати неможливо, нам не потрібно йти з важкими рюкзаками на серйозні висоти. Для активістів сьогодні  в програмі радіальний вихід в сторону озера Мале Алло та ущелину Арча-Майдан. Назва походить від дерева, яке вважається символом Центральної Азії. Ті, хто бажають просто порелаксувати продовжуємо водні процедури та "фотополювання".

АЛЬПІНІЗМ. Спускаємося з перевалу Чимтагра до оз. Велике Алло. ВВЕЧЕРІ 2 підгрупи об'єднуються. 

 


День 11. Верхнє Алло пер. Подвійний (4200 м) оз. Бірозове 


Прокидаємося якомога раніше, бо сьогодні нас чекає серйозний перехід. Спочатку ми пройдемо повз оз. Верхнє Алло. Звідки ущелиною Лівий Зіндон піднімемось на перевал Подвійний (4200 м). На перевалі милуємось краєвидом на вершини Казнок, Скальна стіна і п'ятитисячника Червона Москва. Спускаємося вниз до оз. Бірюзове. Як ви й здогадалися, на його березі ми й заночуємо :)

 


День 12. Світанок на вершині ущелина Казнок ущелина Південна Чапдара


Хто рано встає той на вершині сонце зустрічає! Так каже похідна говірка. Всі охочі прокидаються до сходу сонця, близько години часу і ми на висоті 4130 м! Тут крутиться в голові не від нестачі кисню, а від неймовірної краси навколо! Повертаємось в табір, беремо рюкзаки і вперед – вниз. Сьогодні у нас дорога тільки вниз :) Ночуємо у березовому лісі біля річки. 

 


День 13. Переїзд до Іскандеркуль. Худжат  Ташкент


В останній день походу нашою похідною сім'єю заходимо у село Саритаг, з якого переїздимо до найбільшого озера цього краю – оз. Іскандеркуль. Звідки прямуємо до містечка Худжант, переїздимо в Ташкент чи інше місто, з якого повертаємось додому. 


День 14. Резервний день


Цей день використаємо у випадку негоди або для екскурсії у міста Самарканді чи Бухарі.


Особливості походу та поради:

  • УВАГА! Проконсультуйтеся завчасно з Вашим інструктором щодо вибору підгрупи, адже маршрут проходить на висотах понад 3000 м. Якщо Ви оберете підгрупу АЛЬПІНІЗМ для участі в поході Вам необхідне спеціальне спорядження: кішки, льодоруб, каска, альпіністична система, Т-блок.
  • Для відвідин Узбекистану і Таджикістану громадянам України, Росії, Білорусі віза не потрібна. В Таджикістані по прибуттi необхідно здійснити реєстрацію, яка коштує 35 доларів.
  • Інструктор має право коригувати маршрут в залежності від погодних умов, фізичного стану групи та непередбачуваних обставин.

Оплатити частину вартості походу Ви можете інструктору, при зустрічі групи в Ташкенті. Але в зв'язку з особливостями законодавства Узбекстинe стосовно ввезення і вивезення готівки необхідна часткова або повна передоплата участі в поході.

Вартість 450 $ *

У вартість входить:

  • трьохразове харчування (сніданок і вечеря – готуються на вогні, обід – сухпайок);
  • послуги інструкторів;
  • групове спорядження;
  • групове спеціальне спорядження (карабіни, мотузки і тд);
  • рації та засоби навігації;
  • групова медична аптечка.

У вартість не входить:

  • авіаперельоти (якщо у Вас виникають проблеми з покупкою квитків, звертайтесь і ми Вам допоможемо);
  • медичне страхування;
  • трансфери – орієнтовно 100 доларів ;
  • ночівлі та харчування в містах;
  • прокат особистого спорядження (рюкзак, намет і тд);
  • прокат спеціального спорядження (льодоруб, кішки, система страхування і тд);
  • реєстрація при перетині кордону в Таджикістані – 35 доларів;
  • екологічний збір за відвідування регіону – 20 доларів;
  • прокат віслюків – 20-30 доларів.

​*Додатково можна здійснити сходження на вершини:

  • Енергія (5120 м). Категорія складності 2А – 200 доларів;
  • Міралі (5106 м). Категорія складності 2А – 100 доларів;
  • Чимтарга (5489 м). Категорія складності 2Б – 250  доларів.

Гайда з нами! ;)

Походи для тих, хто відпочиває з природою Екскурсії для тих, хто шукає відпочинок на вік-енд