На Канари з рюкзаком: вулкан Тейде на Тенерифе

ПОВЕРНУТИСЯ ДО РОЗДІЛУ ЗАЯВКА НА ПОДОРОЖ
Вартість: 195 євро Тривалість: 12 днів

День 1. Санта Крус де Тенерифе


Зустріч групи в аеропорту Санта Крус де Тенерифе столиці Тенерифе і одній з двох столиць Канарських островів. Поселяємось в хостелі, відпочиваємо з дороги. Гуляємо містом, знайомимось з місцевими цікавинками і кухнею.

 


День 2. Гірський масив Анага


Серпантином, через реліктові лаврові ліси і мальовничі гірські пейзажі масиву Анага, місцевий автобус довезе нас в хостел. Підкріпляємось обідом, залишаємо речі і вирушаємо в радіалку до південного схилу Анаги. Виявляється тут національний парк, який дуже строго охороняється. Гірський масив Анаги захищає Тенерифе від холодних фронтів. В місцевих тропічних лісах можна зустріти понад 20 видів реліктових рослин, особливо багато кактусів! 

Відстань 12 км.

 


День 3. До океану


Рюкзаки залишаємо в хостелі, і зранечка вирушаємо до океану! Стежина до узбережжя далека, але дуже екзотична і мальовнича: тропічні диковинні ліси Тенерифе не залишать нікого байдужим! У винагороду: візитівка Канарських островів унікальне "драконове дерево", таких на Тенерифе залишилось близько 20 штук! І нарешті океан, в містечку Альмасіга знаходиться однойменний пляж  один з найвіддаленніших, з властивим Канарам, чорним піском. Відпочиваємо та повертаємось в хостел іншою стежкою, пізно ввечір.
 
Пройдемо  22 км, набір і спук висоти 700 м.
 

День 4. Національний парк Тейде


Замовляємо транспорт і їдемо до національного парку Тейде. Проходимо КПП і з селища Вілья де Арко, з висоти 500 м, починаємо наш трек до вершини вулкану Тейде. Не важливо, з якої сторони Ви прилетіли на острів  вершина вулкану гордо височить і проглядається з будь-якої точки Тенерифе. Вершина вулкану Тейде (3718 м) найвища точка Атлантичного океану та Іспанії! Через пустелю і кактуси переходимо в древній хвойний ліс. Тут росте найбільша 700-річна сосна Іспанії, висотою 45 м і в діаметрі 10 м! Заночуємо в кемпінгу.

Кілометраж 12 км.

 


День 5. Каньйон р. Баранко


Продовжуємо шлях хвойним лісом, переходимо каньйон річки Баранко, де в обід зможемо відпочити в прохолоді і покупатись. Заночуємо в дерев'яних будиночках кемпінгу.

Кілометраж 8 км.

 


День 6. "Місячні пейзажі" 


Йдемо на захід через неземні ландшафти, які ознаменували "місячними пейзажами". Вулканічні гірські породи і застиглі потоки лави утворили тут  іншу реальність. Схоже місце, можна побачити тільки в турецькій Каппадокії. На високогір'ї, ліс вже сухіший. Ночуємо в кемпінгу.

Пройдемо  12 км.

 


День 7. Скали де Гарсія


Чим вище, тим менше лісу і більше каміння. Сьогодні пройдемо близько 5 км кам'янистим гребенем, з вершини якого відкривається чудовий вид на Тейде. Після чого спустимось до скал де Гарсія причудливої форми камені розташовані неподалік вулкану і утворюють з ним популярну фотокомпозицію у туристів. Ставити намети в цій місцевості заборонено, тому заночуємо в готелі або кемпінгу.

Кілометраж 12 км. Підйом і спуск 500 м.

 


День 8. Гірський притулок Альтавіста (3260 м)


На північно-східному схилі вулкану на висоті 3260 м розташований гірський притулок Альтавіста, звідки, зазвичай, всі туристи здійснюють сходження до вершини вулкану. Ми, також, рухаємось туди. Спочатку йти легко, але з набором висоти, стежка стає вужка і стрімкіша. Ті, хто дуже втомились, мають можливість "схалявити" і за 25 євро піднятись вгору на фунікульорі. Заночуємо в гостинних стінах притулку Альтавіста з прекрасним видом на острів "вічної весни" Тенерифе і весь Канарський архіпелаг.

Кілометраж – 8 км, набір висоти 1000 м.

 


День 9. На вершині вулкану Тейде (3718 м)


І ось довгоочікуваний день! Прокидаємось в 4 ранку, щоб на світанку бути вже на вершині вулкану Тейде (3718 м). З вершини відкриваються неймовірні краєвиди: безмежна блакить океану, зелені плями островів, лаврові ліси Тенерифе, загадкова ущелина Маска і романтичний мис Тено. Трішки відпочиваємо і рухаємось.. знову до вулкану! Дочірний вулкан Піко-В'єхо розташувався трохи нижче (3135 м). Затяжний спуск і нарешті ночівля в кемпінгу.

Кілометраж 16 км, підйом 300 м, спуск 2100 м.

 


День 10. Чорний ландшафт


Сьогодні ні спусків, ні підйомів, але незвичні для Тенерифе краєвиди: навколо чорний пісок і кратери вулканів. Неначе опинились на іншій планеті! Заночуємо в сосновому лісі в кемпінгу.

Пройдемо – 10 км. 

 


День 11. Ущелина Маска


Повертаємось в цивілізацію, щоб місцевим автобусом відправитись у справжнісіньке кіно, адже, нас чекає селище піратів! Не знаємо чи живуть в поселенні Маска досі нащадки морських забіяк, але воно безперечно залишається одним з найекзотичніших місць Тенерифе. Однойменною ущелиною спускаємось до океану. Відпочиваємо і на катері відправляємось до містечка Акантіладо, західної частини острова. Ночуємо в готелі.

Пройдемо – 14 км. Спуск 1000 м.

 


День 12. Санта Крус – відправлення додому


Сьогодні повертаємось у Санта Крус і відправляємось додому. Хто бажає, може залишитись відпочивати на чудових пляжах острова. До нових зустрічей Тенерифе і Канарські острови!

Якщо Ви любитель комфорту, ночівель в готелях та екскурсій з невеличким рокзачком, то зверніть увагу на подорож ТЕНЕРИФЕ: АКТИВНИЙ LIGHT ВАРІАНТ!

 


Особливості походу та поради:


  • Зверніть увагу, не зважаючи на досить велику кількість переїздів та ночівлі в кемпінгах, це повноцінний пішохідний похід, всі речі ми несемо в рюкзаку, ночуємо в наметах, готуємо на вогні або пальниках.
  • Води на маршруті мало, тому запас на день несемо з собою.
  • Середньомісячна температура повітря на острові становить у жовтні-січні +25°С, води – +23°С. Температура  повітря змінюється відповідно до пересування групи від узбережжя і вище в гори, відповідно теплий одяг Вам обов'язково знадобиться. У найвищій точці маршруту температура повітря може опуститись в середньому від +7°С до 0°С.
  • Якщо Ви вагаєтесь чи не знаєте, що брати з собою в похід, орієнтуйтесь на статтю про підготовку до походів в Карпати або подзвоніть нам!
  • На острові Тенерифе намети дозволено ставити тільки у спеціально відведених місцях, тому маршрут побудований так, щоб ночувати в кемпінгах і хостелах.
  • Для участі в поході українцям необхідна діюча шенгенська віза або біометричний паспорт нового зразка. А також, медичне страхування.
  • На Канарські острови добратись можна тільки літаком. Летіти можна прямим рейсом або з пересадкою в Мадриді чи Барселоні, звідки у Санта Крус літає багато лоукостів.
  • Для проведення походу необхідний дозвіл місцевої влади та бронювання місць в кемпінгах, тому заявки  на участь в поході приймаються завчасно і не пізніше, ніж за 2-3 тижні до старту. Про можливість взяти участь в поході, пишіть нам.
  • Інструктор має право коригувати маршрут в залежності від погодних умов, фізичного стану групи та непередбачуваних обставин.

Оплатити вартість походу Ви можете інструктору, при зустрічі групи в Санта Крусі. Якщо потрібна буде передоплата, ми Вас повідомимо.

Вартість 195 євро. 

У вартість входить:

  • трьохразове харчування під час похідної частини (сніданок і вечеря – готуються на вогні, обід – сухпайок);
  • послуги інструктора;
  • групове спорядження;
  • групова медична аптечка.

У вартість не входить:

  • авіаперельоти (якщо у Вас виникають проблеми з покупкою квитків, звертайтесь і ми Вам допоможемо);
  • медичне страхування;
  • трансфери;
  • ночівлі в хостелах;
  • харчування в хостелах, ресторанах і кафе;
  • вхідні квитки.

Додаткові витрати на маршруті становлять орієнтовно 250 - 300 євро + авиа


Гайда з нами! ;)

Походи для тих, хто відпочиває з природою Екскурсії для тих, хто шукає відпочинок на вік-енд