Невідомі Карпати: Чивчин та Памір

ПОВЕРНУТИСЯ ДО РОЗДІЛУ ЗАЯВКА НА ПОДОРОЖ
Тривалість: 9 днів Вартість: 3650 грн
Протяжність: 120 км Складність: середня

Більше ФОТО з походу ТУТ


День 1. м. Івано-Франківськ  с. Шибене  с. Буркут


Зустріч групи в Івано-Франківську на залізничному вокзалі. Переїзд в село Шибене. Реєстрація у прикордонників. Сьогодні нас чекає приємний перехід вздовж річки Чорний Черемош до закинутого села Буркут. У 2008 році, внаслідок повені, тут "змило" майже всі хати. Деякі з них залишились напівзруйновані, як привиди-нагадування про те, що ніщо не вічне. Буркут відомий лікувальним джерелом з великим вмістом заліза. Тут у свій час лікувалась і писала свої твори поетеса Леся Українка. Зараз село потихеньку відновлюється, але тут витає відчуття таємничої вічності співіснування людини та природи. Заночуємо на галявині біля річки.

Пройдемо – 7 км.

   


День 2. Чивчинський хребет: панорами Чорногори


Поснідавши, вирушаємо у нашу мандрівку до Чивчинського хребта. Підйом стрімкий, але чарівний ліс надає сил. При виході на хребет нас чекає винагорода – вид на гору Попіван і поступово відкривається весь Чорногірський хребет. Все ближче підходимо до кордону з Румунією, зліва бачимо одну із найвищих чивчинських вершин, однойменну гору Чивчин.

Пройдемо – 14 км.

  


День 3. Вздовж кордону


Далі нас чекає шлях вздовж кордону, відкриваючи прекрасні краєвиди на шпилясті вершини Румунських Карпат. Прямуємо до гори Чивчин – найвищої точки Чивчинського хребта (1766 м). Заночуємо на полонині під нею.

Пройдемо – 15 км.

  


День 4. Крізь скелі на гору Чивчин (1766 м)


Сьогодні нас чекає день релаксу, туристи кажуть – "дньовка". А також, знайомство з перлиною Чивчинського хребта – вершиною Чивчин (1766 м). Зійдемо на неї на сході або заході сонця, як душа забажає і погода посприяє. Стежина на гору увінчана причудливими рисами скель, є де розігратися фантазії!

  


День 5. г. Великий Лостун – г. Пір'є


Вирушаємо далі, дорогою заходимо на гору Великий Лостун (1653 м). Місце сповнене історії: тут є закинуті штольні та траншеї, окопи Другої Світової війни (унікальна можливість дізнатись більше від провідника). Після чого спускаємось до застави Лостун. Заночуємо під горою Пір'є (1574 м), де є залишки колиби (можна заховатись на випадок дощу). Дика місцина, адже, людей, окрім прикордонників, тут майже не буває. Так-так, є ще такі місця в Карпатах!

Пройдемо – 18 км.

  


День 6. г. Команова – найбільше плоскогір'я Карпат – витоки Черемошу – г. Гнатася


Ранній підйом, сніданок і гайда далі! Сьогодні не буде різких спусків та підйомів, але день виявиться насиченим мальовничими цікавинками. До обіду підійдемо до скель "Баби" неподалік гори Команова (1731 м). У цьому затишному місці і пообідаємо. Далі краєвид нас здивує найбільшим плоскогір'я Карпат (1543 м). Це поле альпійської сосни. Таких масштабів Ви не побачите більше ніде в Карпатах!Також, пройдемо місце, де бере свій початок славнозвісна річка Чорний Черемош (якщо бути точними, один з його витоків). Непомітна стежина, крізь поле жерепу, приведе нас до найпівденнішої вершини Українських Карпат гори Гнатася (1766 м), яка дарує казкові краєвиди на Румунські гори. Налюбувавшись, спускаємось до застави Калиничі (1050 м), де і заночуємо.

Пройдемо – 21 км.

  


День 7. Чорний Діл – с. Сарата – РЛС "Памір"


Ці загадкові куполи снились Вам не одну ніч ;) і сьогодні Ви їх побачите наяву – славнозвісний український Памір, закинута радіолокаційна станція в Карпатах на вершині гори Гутин Томнатик. Шлях сюди лежить через скельний хребет Чорний Діл (1443 м), де можна віднайти "шовкову косицю" (едельвейс) та найвіддаленіше і важкодоступне село Українських Карпатів – Сарата. В селі всього 20 жителів і магазинчиками воно нас не побалує. Заночуємо трішки нижче куполів, де є діюча полонина і можна попити молока та поїсти сиру.

Пройдемо – 14 км.

  


День 8. Повернення до цивілізації – с. Шепіт


Останній день нашої мандрівки, спускаємось до цивілізації – в село Шепіт. Дорогою відвідуємо дуже гарний водоспад – Сучавський Гук та ночуємо на території лісництва в селі.

Пройдемо – 20 км.

  


День 9. Додому. До зустрічі Карпати!


Встаємо раненько, автобус вирушає о 7:00. Сьогодні додому. До зустрічі Карпати!

  


Особливості походу та поради:


 • Малоходжені, нерозчищені стежки, стрімка течія Черемошу, віддаленість від населених пунктів, відсутність великої кількості туристів на маршруті, – приваблюють сюди тих, хто хоче віднайти справжню душу Карпат! У тім числі диких тварин, свіжі сліди яких перетинаються тут з людськими стежками;
 • Чивчини є продовженням Мармароського масиву, відповідно, маршрут знаходиться у прикордонній зоні та вимагає попередньої реєстрації у прикордонній службі;
 • Піднявшись на хребет, Ви зможете насолодитись панорамами як Чорногірського хребта, так і румунських вершин;
 • За несприятливих погодних умов, 4 ночівлі можна організувати в пастуших колибах чи будиночках лісників;
 • На маршруті немає мобільного зв'язку (є кілька точок, де можна відправити смс або подзвонити), попередьте завчасно рідних;
 • В цьому поході немає можливості зійти з маршруту;
 • Оскільки похід триває 9 днів, а спуститись до цивілізації на маршруті немає можливості, то всі продукти ми несемо з собою в рюкзаках. Врахуйте це при упакуванні рюкзака (орієнтовно 7 кг продуктів);
 • Стартова точка походу – село Шибене (дістатись сюди можна наступним чином: потягом до Івано-Франківська, звідки рейсовим автобусом або замовленим попередньо транспортом у Верховину, з Верховини рейсовим автобусом або замовленим попередньо транспортом у Шибене). Кінцева точка походу – село Шепіт Чернівецької області (з села Шепіт їдемо рейсовим автобусом або попередньо замовленим транспортом до Чернівців). Відповідно квитки назад потрібно розглядати з Чернівців.
 • Якщо Ви вагаєтесь чи не знаєте що брати з собою в похід, ознайомтесь зі статею про підготовку до походів в Карпати або подзвоніть нам!
 • Інструктор має право коригувати маршрут в залежності від погодних умов, фізичного стану групи та непередбачуваних обставин.

Для підтвердження участі в поході потрібно внести передоплату в розмірі 30% від суми. Оплатити решту суми Ви можете інструктору, при зустрічі групи. Також, Ви можете написати відгук про подорож і отримати знижку на наступний похід з нами. Решту знижок Ви можете вказати при заповненні заявки на похід, вказавши відповідні пункти.

Вартість – 3650 грн. 

У вартість входить:

 • трьохразове харчування (сніданок і вечеря – готуються на вогні, обід – сухпайок);
 • послуги інструктора-провідника;
 • виготовлення дозволу для перебування у прикордонній зоні;
 • рекреаційний збір, плата лісникам;
 • групове спорядження (казанки, пальники і газові балони, пила і тд.);
 • консультації з підготовки до походу;
 • групова аптечка;
 • індивідуальний сувенір на пам'ять.

У вартість не входить:

 • трансфери;
 • страхування;
 • прокат туристичного спорядження;
 • чайові гіду (за бажанням).

Додаткові витрати на муршруті орієнтовно становлять 500–550 грн (трансфери, ночівлі в будиночках лісників).


Гайда з нами! ;)


Походи для тих, хто відпочиває з природою Екскурсії для тих, хто шукає відпочинок на вік-енд