Тривалість: | 9 днів | Вартість: | 3950 грн |
Протяжність: | 120 км | Складність: | середня |
День 1. м. Івано-Франківськ – с. Шибене – с. Буркут
Зустріч групи в Івано-Франківську на залізничному вокзалі. Переїзд в село Шибене. Реєстрація у прикордонників. Сьогодні нас чекає приємний перехід вздовж річки Чорний Черемош до закинутого села Буркут. У 2008 році, внаслідок повені, тут "змило" майже всі хати. Деякі з них залишились напівзруйновані, як привиди-нагадування про те, що ніщо не вічне. Буркут відомий лікувальним джерелом з великим вмістом заліза. Тут у свій час лікувалась і писала свої твори поетеса Леся Українка. Зараз село потихеньку відновлюється, але тут витає відчуття таємничої вічності співіснування людини та природи. Заночуємо на галявині біля річки.
Пройдемо – 7 км.
День 2. Чивчинський хребет: панорами Чорногори
Поснідавши, вирушаємо у нашу мандрівку до Чивчинського хребта. Підйом стрімкий, але чарівний ліс надає сил. При виході на хребет нас чекає винагорода – вид на гору Попіван і поступово відкривається весь Чорногірський хребет. Все ближче підходимо до кордону з Румунією, зліва бачимо одну із найвищих чивчинських вершин, однойменну гору Чивчин.
Пройдемо – 14 км.
День 3. Вздовж кордону
Далі нас чекає шлях вздовж кордону, відкриваючи прекрасні краєвиди на шпилясті вершини Румунських Карпат. Прямуємо до гори Чивчин – найвищої точки Чивчинського хребта (1766 м). Заночуємо на полонині під нею.
Пройдемо – 15 км.
День 4. Крізь скелі на гору Чивчин (1766 м)
Сьогодні нас чекає день релаксу, туристи кажуть – "дньовка". А також, знайомство з перлиною Чивчинського хребта – вершиною Чивчин (1766 м). Зійдемо на неї на сході або заході сонця, як душа забажає і погода посприяє. Стежина на гору увінчана причудливими рисами скель, є де розігратися фантазії!
День 5. г. Великий Лостун – г. Пір'є
Вирушаємо далі, дорогою заходимо на гору Великий Лостун (1653 м). Місце сповнене історії: тут є закинуті штольні та траншеї, окопи Другої Світової війни (унікальна можливість дізнатись більше від провідника). Після чого спускаємось до застави Лостун. Заночуємо під горою Пір'є (1574 м), де є залишки колиби (можна заховатись на випадок дощу). Дика місцина, адже, людей, окрім прикордонників, тут майже не буває. Так-так, є ще такі місця в Карпатах!
Пройдемо – 18 км.
День 6. г. Команова – найбільше плоскогір'я Карпат – витоки Черемошу
Ранній підйом, сніданок і гайда далі! Сьогодні не буде різких спусків та підйомів, але день виявиться насиченим мальовничими цікавинками. До обіду підійдемо до скель "Баби" неподалік гори Команова (1731 м). У цьому затишному місці і пообідаємо. Далі краєвид нас здивує найбільшим плоскогір'я Карпат (1543 м). Це поле альпійської сосни. Таких масштабів Ви не побачите більше ніде в Карпатах! Також, пройдемо місце, де бере свій початок славнозвісна річка Чорний Черемош (якщо бути точними, один з його витоків). Спускаємось до застави Калиничі (1050 м), де і заночуємо.
Пройдемо – 21 км.
День 7. Чорний Діл – с. Сарата – РЛС "Памір"
Ці загадкові куполи снились Вам не одну ніч ;) і сьогодні Ви їх побачите наяву – славнозвісний український Памір, закинута радіолокаційна станція в Карпатах на вершині гори Гутин Томнатик. Шлях сюди лежить через скельний хребет Чорний Діл (1443 м), де можна віднайти "шовкову косицю" (едельвейс) та найвіддаленіше і важкодоступне село Українських Карпатів – Сарата. В селі всього 20 жителів і магазинчиками воно нас не побалує. Заночуємо трішки нижче куполів, де є діюча полонина і можна попити молока та поїсти сиру.
Пройдемо – 14 км.
День 8. Повернення до цивілізації – с. Шепіт
Останній день нашої мандрівки, спускаємось до цивілізації – в село Шепіт. Дорогою відвідуємо дуже гарний водоспад – Сучавський Гук та ночуємо на території лісництва в селі.
Пройдемо – 20 км.
День 9. Додому. До зустрічі Карпати!
Встаємо раненько, автобус вирушає о 7:00. Сьогодні додому. До зустрічі Карпати!
Особливості походу та поради:
- Малоходжені, нерозчищені стежки, стрімка течія Черемошу, віддаленість від населених пунктів, відсутність великої кількості туристів на маршруті, – приваблюють сюди тих, хто хоче віднайти справжню душу Карпат! У тім числі диких тварин, свіжі сліди яких перетинаються тут з людськими стежками;
- Чивчини є продовженням Мармароського масиву, відповідно, маршрут знаходиться у прикордонній зоні та вимагає попередньої реєстрації у прикордонній службі;
- Піднявшись на хребет, Ви зможете насолодитись панорамами як Чорногірського хребта, так і румунських вершин;
- За несприятливих погодних умов, 4 ночівлі можна організувати в пастуших колибах чи будиночках лісників;
- На маршруті немає мобільного зв'язку (є кілька точок, де можна відправити смс або подзвонити), попередьте завчасно рідних;
- В цьому поході немає можливості зійти з маршруту;
- Оскільки похід триває 9 днів, а спуститись до цивілізації на маршруті немає можливості, то всі продукти ми несемо з собою в рюкзаках. Врахуйте це при упакуванні рюкзака (орієнтовно 7 кг продуктів);
- Стартова точка походу – село Шибене (дістатись сюди можна наступним чином: потягом до Івано-Франківська, звідки рейсовим автобусом або замовленим попередньо транспортом у Верховину, з Верховини рейсовим автобусом або замовленим попередньо транспортом у Шибене). Кінцева точка походу – село Шепіт Чернівецької області (з села Шепіт їдемо рейсовим автобусом або попередньо замовленим транспортом до Чернівців). Відповідно квитки назад потрібно розглядати з Чернівців.
- Якщо Ви вагаєтесь чи не знаєте що брати з собою в похід, ознайомтесь зі статею про підготовку до походів в Карпати або подзвоніть нам!
- Інструктор має право коригувати маршрут в залежності від погодних умов, фізичного стану групи та непередбачуваних обставин.
Для підтвердження участі в поході потрібно внести передоплату в розмірі 30% від суми. Оплатити решту суми Ви можете інструктору, при зустрічі групи. Також, Ви можете написати відгук про подорож і отримати знижку на наступний похід з нами. Решту знижок Ви можете вказати при заповненні заявки на похід, вказавши відповідні пункти.
Вартість – 3950 грн.
У вартість входить:
- трьохразове харчування (сніданок і вечеря – готуються на вогні, обід – сухпайок);
- послуги інструктора-провідника;
- виготовлення дозволу для перебування у прикордонній зоні;
- рекреаційний збір, плата лісникам;
- групове спорядження (казанки, пальники і газові балони, пила і тд.);
- консультації з підготовки до походу;
- групова аптечка;
- індивідуальний сувенір на пам'ять.
У вартість не входить:
- трансфери;
- страхування;
- прокат туристичного спорядження;
- чайові гіду (за бажанням).
Додаткові витрати на муршруті орієнтовно становлять 500–550 грн (трансфери, ночівлі в будиночках лісників).
Гайда з нами! ;)