Мармарош (5 днів)

ПОВЕРНУТИСЯ ДО РОЗДІЛУ
Вартість: 1790 грн Тривалість: 5 днів
Складність : низька

День 1. Ділове. Або як потрапити в географічний центр Європи!


Зустріч групи на залізничному вокзалі Івано-Франківська. Перше знайомство, автобусний переїзд, не зчулись, а Ви вже в Діловому! Цікавий туристичний об’єкт, адже саме тут знаходиться Географічний центр Європи! Фотографуємось, відвідуємо Колибу-Музей, експонати якої однозначно варті уваги, доречі, не менше ніж борщ, адже, вже обід! Обличчя мають стати ситі і задоволені, бо попереду реєстрація на пункті прикордонної зони, а далі – невеликий набір висоти лісовою дорогою і затишне таборове вогнище на полонині, з якої відкриваються перші краєвиди на Мармароси або Гуцульські Альпи, як ще часто називають цей масив!

 

Дякуємо за фото з маршруту Ірині Пономаренко!


День 2. Від найвищого водоспаду (27 м) до Берлебашки (1734 м)


Після сніданку, поринаємо в прохолоду і зелень лісу, звивистою стежиною, мандруємо до найвищого водоспаду Карпат – Ялинського. З висоти 27 метрів грядою води спускається він в урочище і милує око туриста. Відпочиваємо, перекушуємо і рухаємось далі. Табір розбиваємо на полонині Лисичій, звідки маємо шанс збігати в радіалку на гору Берлебашку (1734 м). Милуємось краєвидами – Піп Іван Мармароський як на долоні!

 


День 3. Найвищі вершини Українських Мармаросів – Піп Іван Мармароський (1936 м) та Петрос Мармароський (1781 м)


Сьогодні нас чекають подарунки: найвищі вершини та радіальні сходження. А це означає, що ми побачимо най-най, при чому без рюкзаків! Першою точкою буде найвища гора в цих краях – Піп Іван Мармароський (1936 м). Свого роду невеличка нелегальна подорож закордон, адже , вершина знаходиться на межі україно-румунського кордину! Після обіду трошки екзотики і екстриму – на Петрос Мармароський не так легко зійти, дикий, знаходиться трішки в сторонці від популярного маршруту, не натоптана стежка.. одним словом, буде весело!

  


День 4. Полонина Лисича – панорама на Рахівську долину


Після сніданку, покидаємо полонину Лисича, яка за цей час, вже встигла стати для нас домом. Мальовничими полонинами спускаємось в сторону Рахова. На затишній полонині розкладаємо табір і любуємось краєвидами на долину Рахова, яку утворило русло річки Стрий.

  


День 5. Рахів – Івано-Франківськ. Додому


Спускаємось до найвисокогірнішого міста нашої країни – Рахова. Нас чекає невеличка прогулянка, можливість закупитись сувенірами та дорога до Станіславова. Саме так колись називався Івано-Франківськ, але про це трішки пізніше.. До нових зустрічей Мармароси!

  

Дякуємо за фото з маршруту Ірині Пономаренко!


Особливості походу та поради:


 • Маршрут торкається межі України та Румунії, Ви маєте можливість нелегально, хоч на декілька хвилин, відвідати Європу без паспорта ;)
 • Один із небагатьох маршрутів, де за умов поганої погоди, є можливість спутитись ближче до цивілізації та провести ночівлі “з дахом над головою”;
 • Ми пропонуємо Вам унікальний маршрут Мармарошем, навіть якщо Ви бували в цих краях, зможете відкрити для себе нові місця та вершини;
 • Для проходження групою маршруту нам потрібен дозвіл у Прикордонної Служби України, для виготовлення дозволу ми завчасно попросимо дані Вашого українського паспорту;
 • Якщо Ви вагаєтесь чи не знаєте що брати з собою в похід, ознайомтесь зі статею про підготовку до походів в Карпати або подзвоніть нам!
 • Інструктор має право коригувати маршрут в залежності від погодних умов, фізичного стану групи та непередбачуваних обставин.

Оплатити вартість походу Ви можете інструктору, при зустрічі групи в Івано-Франківську. Також, Ви можете написати відгук про подорож і отримати знижку на наступний похід з нами.

Вартість – 1790 грн. 

У вартість входить:

 • трьохразове харчування (сніданок і вечеря – готуються на вогні, обід – сухпайок);
 • послуги інструктора-провідника;
 • виготовлення дозволу для перебування у прикордонній зоні;
 • рекреаційний збір, плата лісникам;
 • групове спорядження (казанки, пальники і газові балони, пила, тент від дощу і тд.);
 • групова аптечка.

У вартість не входить:

 • трансфери;
 • страхування;
 • прокат туристичного спорядження;
 • чайові гіду (за бажанням).

Додаткові витрати на муршруті орієнтовно становлять 500–600 грн (трансфери).


Гайда з нами!


Походи для тих, хто відпочиває з природою Екскурсії для тих, хто шукає відпочинок на вік-енд