Серце Чорногори (4 дні)

ПОВЕРНУТИСЯ ДО РОЗДІЛУ
Тривалість: 4 дні/3 ночі Протяжність : 40 км
Складність : середня Вартість: 1490 грн
Дати Місця
11.07.2019 - 14.07.2019 Місця є
20.08.2019 - 23.08.2019 Місця є

День 1. с. Бистрець пол. Гаджина


Зустріч групи на автостанції у Верховині, звідки їдемо у с. Бистрець*. Після обіднього перекусу, смерековим лісом, піднімаємось на полонину Гаджина. Звідки відкривається неймовірно мальовничий краєвид на гору Ребра та хребет Кострич. Ночуємо біля бурхливої річки. Полонина діюча, тому зустріч з корівками та конями гарантована. Можна придбати сиру і молока.

Пройдемо  4 км.

    

*за бажанням групи організуємо трансфер з Івано-Франківська до с. Бистрець.


День 2. пол. Гаджина озеро Бребенескул 


Запашна ранкова кава, шум гірського потічка, щебіт пташок, – черпаємо енергію на весь день, сьогодні вона нам знадобиться! Стежка Довбуша в'ється посеред смерекового лісу і веде нас до однойменного джерела, п'ємо джерельну воду, наповнюємо пляшки. Ліс рідшає і стежка приводить нас до казкової долини, справжнього царства альпійської сосни, над яким велетами височать гострі вершини Чорногірського хребта – урочище Гаджина. Щоб в повній мірі оцінити красу долини, піднімаємось на хребет. Непомітна стежка веде нас різко вверх до гребеня загадкових скель, відомих як Шпиці Чорногори. Зупиняємось, щоб налюбуватись вдосталь та перекусити і вирушаємо далі. Сьогодні ми зійдемо на двохтисячники Чорногори – гору Ребра (2001 м) та Гутин Томнатик (2017 м), в підніжжі якої притаїлось найвисокогірніше озеро Українських Карпатів – Бребенескул (1801 м). Спускаємось до озера, за бажанням купаємося, розкладаємо табір для ночівлі.

Пройдемо  12 км.

  


День 3. оз. Бребенескул с. Верхня Дземброня 


Після сніданку знову піднімаємось на хребет Чорногори, поступово віддаляємось від озера Бребенескул, здалека здається, що воно утворює квіточку ромашки своїм плесом і розсипом каменів навколо. Сходимо на ще один двохтисячник  – гору Бребенескул (2035 м), другу за висотою в Українських Карпатах. Стежина веде нас висогір'ям до гори Менчул (1999 м), звідки розпочинаємо спуск до села Дземброня. На шляху до полонини Чуфрова, насолоджуємось краєвидом на Попа Івана та улоговину Плісце. У село йдемо затишною стежиною, якою ходять місцеві жителі. Ночуємо в селі біля річки. За бажанням банька.

Пройдемо  15 км.

  


День 4. Додому. До нових зустрічей Карпати!


Сьогодні ми знайомимося з усіма принадами Дземброні туристичної. Снідаємо, та з Верхньої Дземброні прогулюємось на хребет Косарище. Цікавинка, яка трапиться на нашій стежині  дерев'яна архітектура чоловічого монастиря на висоті 1000 м, з якого відкривається прекрасна панорама Чорногірського хребета. За бажанням, сьогодні можемо організувати сплавлання у водах Черемошу на рафтах. Та вирушаємо додому (рейсовим транспортом з Верховини або завчасно замовленим у Івано-Франківськ). До нових зустрічей Карпати! 

   


Особливості походу та поради:


 • В цьому поході Ви побуваєте в самому серці Чорногори, зійдете на три найвищі вершини Українських Карпатів – двохтисячники Чорногори;
 • Розіб'єте табір біля найвисокогірнішого озера Українських Карпатів, в якому можна покупатись;
 • Чорногірський хребет славиться своїм мікрокліматом, відповідно в один день тут можна спостерігати спеку, зливу, вітер, туман, вночі можливі приморозоки. Тому заздалегідь подбайте про речі, які плануєте брати в похід, ознайомившись з статтею про підготовку до походів в Карпати або зв'язавшись з нами.
 • Інструктор має право коригувати маршрут в залежності від погодних умов, фізичного стану групи та непередбачуваних обставин.

Оплатити вартість походу Ви можете інструктору, при зустрічі групи. Або переказавши кошти на картковий рахунок, за кілька днів до старту походу. Також, Ви можете написати відгук про подорож і отримати знижку на наступний похід.

Вартість 1490 грн. 

У вартість входить:

 • трьохразове харчування (сніданок і вечеря – готуються на вогні, обід – сухпайок);
 • послуги інструктора-провідника;
 • групове спорядження (казанки, пальники і газові балони, пила, тент від дощу і тд.);
 • групова аптечка.

У вартість не входить:

 • трансфери;
 • страхування;
 • прокат туристичного спорядження.

Додаткові витрати на муршруті орієнтовно становлять 350–500 грн на трансфери (залежно від того чим їхати: громадським чи попередньо замовленим транспортом (Івано-Франківськ Верховина, Верховина Бистрець, Дземброня Верховина, Верховина Івано-Франківськ).


Гайда з нами! ;)


Походи для тих, хто відпочиває з природою Екскурсії для тих, хто шукає відпочинок на вік-енд