Тривалість: 13 днів Вартість: 790 евро
Складність : середня

1 день. Прибуття у Марракеш


Цей день присвятимо зустрічі всіх учасників групи у Марракеші та знайомству з цим колоритним містом.

  


2 день. Поселення Імліль, радіальний вихід на перевал Тізі Мзік


Зранку їдемо в напрямку до Атлаських гір, а саме, поселення Імліль. Поселяємося у притулок і вирушаємо у радіальний вихід на перевал Тізі Мзік (2480 м). Повертаємося у притулок, де і заночуємо.

 


3 день. Імліль   притулок Тубкаль 


Починаємо наступний етап сходження на Тубкаль. Попиваючи апельсиновий фреш на зупинках (його власноруч готують бербери), серпантином стежки, поміж мідних скелястих гір, поступово набираємо висоту. Наша ціль притулок у підніжжі Тубкаля. 

 


4 день. Сходження на Тубкаль

Прокидаємося вночі і готуємося до штурму. Миготіння ліхтариків та брязькіт кішок на скелястих участках, трохи фізичних зусиль, однорідний темп і світанок застає нас під вершиною. Ще один ривок і ми робимо фото на вершині гори Тубкаль (4167 м), після чого повертаємся у притулок. Забираємо свої речі та спускаємося вниз, в уже знайомий нам Імліль :)

 


5 день. Резервний


Він нами згодиться на випадок негоди. Або ж продовжить нашу екскурсійну частину, зокрема у нас буде більше часу познайомитись з Маракешем.

 


6 день. Початок екскурсійної частини. Айт-Бен-Хадду


Перший екскурсійний пункт  ксар Айт-Бен-Хадду (укріплене місто в пустелі, що охороняється ЮНЕСКО). Гуляємо вузькими глиняними вуличками, ховаючись від палючого сонця та знайомимось з місцевим колоритом. В давнину тут зупинялись східні торговці, а зараз туристи "полюють" тут за локаціями з улюблених фільмів  відомих серіалів Гра Престолів, Клон та фільмів Гладіатор, Анжеліка і не тільки. Після оглядин переїздимо в Уарзазат, де знаходиться Музей Кіно з декораціями та павільйонами з відомих фільмів.

 


7 день. Пустеля Сахара


Після чого нас чекає переїзд до славнозвісного каньйону Торда, а звідти до поселення Мерзуга, що межує з пустелею Ель Шербі, де маємо шанс покататись на верблюдах, посерфити на піску та повечеряти у місцевих жителів – синів пустелі  берберів.

  


8 день. Музей кіно у Варзазаті, каньйон Тодра


Ранок присвятимо відвідинам музею кіно у Варзазаті. Тут знімали багато відомих фільмів. А вже потім продовжимо наш шлях в сторону пустелі, де по дорозі відвідаємо каньйон 

  


9 - 10 день. Фес найдревніше місто Марокко 


Вирушаємо на північ через каньйон де Зіз. Дорогою ми побачимо "в розрізі" Атлаські гори. Після чого прибудемо у древнє місто, заночуємо тут та матимемо достаньо часу для прогулянок його середньовічними вуличками та мединею. 

  


11 день. Голубе місто  Чефчауен


У програмі найінстаграмніше місто Марокко – Чефчауен (голубе місто), яке славиться своїми колоритними біло-голубими вуличками.

  


12 день. Вздовж Атлантичного океану


Нас знову чекає черговий переїзд, цього разу до Білого Дому - саме так перекладається назва найбільшого у Марокко міста, Касабланки. А також, тут є океан. Ми поєднаємо приємне з корисним! ;)

  


13 день. Відправлення додому 


Якщо Вам мало океану, то можете залишатися у Касабланці та запасатися сувенірами. Для тих, кому пора додому, вирушаємо в аеропорт та будемо прощатися з африканським континентом 

  


Особливості подорожі та поради:


 • Зверніть увагу, подорож поділяється на похідну та екскурсійну частини. Для похідної частини Вам знадобляться речі, як для повноцінного пішохідного походу, окрім намету, оскільки ночівлі плануємо в притулках. Не зважаючи на те, що в поході ми знаходитимемось в Африці та ночувати будемо в туристичних притулках, маршрут горами Атласу пролягає на високогір'ї, де буде сніг і температура нижче нуля вночіна чому слід зробити акцент при зборі речей. Детальніше перелік речей читайте в статті що брати з собою в похід в Марокко. Також, Вам знадобляться кішки, які не потрібно везти з собою, бо візьмемо їх в оренду на місці. 
 • За час перебування в Марокко ми подолаємо на авто понад 1000 км, тому будьте готові до довгих переїздів.
 • Громадянам України для відвідування Марокко потрібно оформити візу та медичне страхування. Відкриття візи не становить проблем, відмов фактично не буває, але подбати про відкриття візи потрібно завчасно, спланувавши візит до Консульства в Києві. Для громадян Росії візи не потрібно.
 • Інструктор має право коригувати маршрут в залежності від погодних умов, фізичного стану групи та непередбачуваних обставин.

Оплатити вартість походу Ви можете інструктору в євро, при зустрічі групи в у Марокко. Також, потрібно буде внести передоплату, для підтвердження участі, бронювання житла та авто.

Вартість участі 790 євро.

У вартість входить:

 • трьохразове харчування під час похідної частини (сніданок і вечеря – готуються на вогні, обід – сухпайок);
 • послуги інструктора з України;
 • послуги місцевого інструктора при сходженні на Тубкаль;
 • групове спорядження;
 • трансфери згідно маршруту;
 • ночівлі в хостелах та кемпінгах (туристичних притулках)
 • консультації з підготовки до походу;
 • групова медична аптечка;
 • індивідуальний сувенір на пам'ять.

У вартість не входить:

 • авіапереліт, віза, страхування;
 • вхідні квитки;
 • ночівля у пустелі (35 Є - 5-місний намет, 70 Є - двохмінсний)
 • харчування під час екскурсійної частини;
 • чайові гіду (за бажанням).

Додаткові витрати на маршруті становлять орієнтовно 200–250 євро + авіа


Гайда з нами! ;)


Походи для тих, хто відпочиває з природою Екскурсії для тих, хто шукає відпочинок на вік-енд