Дністровським каньйоном на катамарані (4 дні)

ПОВЕРНУТИСЯ ДО ВСІХ ЕКСКУРСІЙ ЗАЯВКА НА ЕКСКУРСІЮ
Тривалість: 4 дні/3 ночі Складність: низька
Протяжність: 60 км Вартість: 1900 грн

День 1. Перші враження


Зранку група збирається на центральному вокзалі міста Івано-Франківськ. Звідси автобусом їдемо до стартового пункту нашої мандрівки – с. Нижнів. На березі Дністра підготовлюємо плавзасоби, група проходить інструктаж з техніки безпеки і відчалюємо. В селі Нижнів власне і починається найживописніший відрізок Дністра. Ми поступово поринаємо у володіння Дністровського каньйону.

Дністровський каньйон вважається найбільшим в Україні і одним з найбільших в Європі. На відрізку протяжністю 250 км ріка Дністер тече по каньйоноподібній долині, утворюючи багато фантастичних та незабутніх краєвидів. Схили Дністра вкриті реліктовою лісовою та степовою рослинністю, тут часто зустрічаються унікальні травертинові скелі, а також відслонення силурійських і девонських відкладів, які мають неабияку наукову та естетичну цінність. Недаром з серпня 2008 року, Дністровський каньйон визнаний одним із 7 природних чудес України. А у лютому 2010 року для збереження цінних природних та історико-культурних об’єктів Придністров’я було створено національний природний парк «Дністровський каньйон».

Маршрут першого дня закінчується у селі Одаїв. Тут ми зупиняємося на ночівлю. На групу чекає ближче знайомство, смачна вечеря та відпочинок біля вогню.

 


День 2. Одаївські краєвиди


День розпочинаємо з пішої мандрівки на верхівку каньйону у селі Одаїв. Це винятково живописне місце з неперевершеним видом на долину Дністра.

Геологія навколишньої місцевості сприяла появі тут низки карстових печер. Серед спелеологів популярними є печери Думка, Стрімка, Вертикальна і Затишна. Всі вони розташовані у схилі Дністровського каньйону. Печери мають також історико-археологічну цінність, оскільки тут знайдено сліди перебування людей доби палеоліту.

У нас буде можливість відвідати давній грот монаха-відлюдника і невелику печеру, де в середині ХХ століття переховувались воїни УПА. Вам неодмінно сподобається незабутня панорама Дністра, що відкривається з верхівки каньйону.

Рельєф місцевості в районі села Одаїв створює можливість для занять дельтапланеризмом. Тут протягом останніх 15 років проходять міжнародні змагання з дельтапланерного та парапланерного спорту. Можливо і нам пощастить поспостерігати за повітряними екстремалами.

Після екскурсу продовжуємо нашу водну подорож. Програма залишається незмінною – тепле сонце, тиха вода, купель, рибалка та повноцінний відпочинок. Наша ціль – с.Космирин, куди причалимо на ночівлю.

 


День 3. Дністровські меандри


Сьогоднішній маршрут передбачає проходження через унікальні дністрові меандри (річкові вигини). Навколишній краєвид постійно змінюється: ми побачимо червоні девонські пісковики, травертинові скелі, які виступають над тихими водами ріки, а також густі зелені  ліси, багаті флорою та фауною. Третій день сплаву закінчується у селі Возилів. Тут ми відвідаємо каскад водоспадів. Водограї розташовані в лісовій ущелині, особливого ефекту їм додають сонячні промені, що пробиваються через густі крони дерев і віддзеркалюються у бризках води. Неподалік водоспадів знаходиться місце нашого табору, де ми проведемо ночівлю.

 


День 4. Водоспад Дівочі Сльози


Відчалюємо зранку. Курс тримаємо на село Ісаків. Відрізок маршруту, який ми пропливаємо вам неодмінно сподобається. Обидва береги вкриті непролазними дністровими джунглями, відчуття таке, наче ти береш участь у експедиції по Амазонці. Наша перша зупинка – водоспад Дівочі сльози, що знаходиться на правому березі ріки.

Сотні років тому тут сформувалась травертинова скеля, яка своїм могутнім тілом нависає над водами Дністра. Скеля вкрита зеленим мохом по якому дрібними струменями збігає холодна кришталево чиста вода. Тисячі поодиноких крапель, падаючи донизу, дійсно нагадують дівочі сльози. У жаркі дні важко відмовити собі в задоволенні прийняти прохолодний душ і добряче освіжитись.

Наша мандрівка продовжується і на групу чекає пішохідна прогулянка до ще однієї травертинової скелі, яка ховає в собі печеру монаха-відлюдника.

Місцеві жителі стверджують, що багато років тому тут дійсно жив чернець, який в усамітненні присвятив все своє життя Богові.

Наш маршрут закінчується у селі Незвисько, ми прощаємось з Дністровським каньйоном та вирушаємо до Івано-Франківська. Приблизний час прибуття до Івано-Франківська –18:00.

 


Особливості подорожі та поради:


 • Якщо Ви сумніваєтесь або не знаєте, які речі брати з собою на сплав ознайомтесь зі статею про підготовку до сплавляння Дністром;
 • Учасники сплаву зобов'язані: на воді знаходитись в жилеті, виконувати вказівки інструктора, дотримуватись правил техніки безпеки (які будуть доведені до відома учасників під час проведення інструктажу).
 • Оскільки подорож є спортивною і пов'язаною з перебуванням на воді, що зумовлює небезпеку для життя, під час сплаву забороняється: вживання алкоголю, куріння на човнах.

Щоб забронювати участь в турі заповніть, будь-ласка, заявку. Вартість туру оплачується готівкою перед початком мандрівки. Розрахунок здійснюється в гривнях при зустрічі групи з провідником на залізничному вокзалі в місті Івано-Франківськ. Про необхідність передоплати ми Вас повідомимо. 

Вартість 1900 грн.

У вартість включено:

 • трьохразове харчування (сніданок, вечеря  готуються на вогні, обід  перекус);
 • трансфер (Івано-Франківськ – Дністер, Дністер – Івано-Франківськ);
 • послуги провідника;
 • користування водним спорядженням (катамарани, жилети, весла);
 • рекреаційний збір в заповіднику;
 • групове спорядження;
 • консультації з підготовки до подорожі.

Оплачується додатково:

 • прокат особистого туристичного спорядження (місце в наметі, рюкзак, спальник і тд.);
 • особисті витрати (сувеніри, готельно-ресторанні послуги, сауна та ін.);
 • страхування (за бажанням);
 • чайові для провідника (за Вашим бажанням).

Гайда з нами! ;)


Походи для тих, хто відпочиває з природою Екскурсії для тих, хто шукає відпочинок на вік-енд