Тривалість: 6 днів/5 ночей Складність: середня
Протяжність: 105 км Вартість: 2700 грн

День 1. Перші враження


Зранку група збирається на центральному вокзалі міста Івано-Франківськ. Звідси автобусом їдемо до стартового пункту нашої мандрівки – с. Нижнів. На березі Дністра підготовлюємо плавзасоби, група проходить інструктаж з техніки безпеки і відчалюємо. В селі Нижнів власне і починається найживописніший відрізок Дністра. Ми поступово поринаємо у володіння Дністровського каньйону.

Дністровський каньйон вважається найбільшим в Україні і одним з найбільших в Європі. На відрізку протяжністю 250 км ріка Дністер тече по каньйоноподібній долині, утворюючи багато фантастичних та незабутніх краєвидів. Схили Дністра вкриті реліктовою лісовою та степовою рослинністю, тут часто зустрічаються унікальні травертинові скелі, а також відслонення силурійських і девонських відкладів, які мають неабияку наукову та естетичну цінність. Недаром з серпня 2008 року, Дністровський каньйон визнаний одним із 7 природних чудес України. А у лютому 2010 року для збереження цінних природних та історико-культурних об’єктів Придністров’я було створено національний природний парк «Дністровський каньйон».

Маршрут першого дня закінчується у селі Одаїв. Тут ми зупиняємося на ночівлю. На групу чекає ближче знайомство, смачна вечеря та відпочинок біля вогню.

 


День 2. Одаївські краєвиди


День розпочинаємо з пішої мандрівки на верхівку каньйону у селі Одаїв. Це винятково живописне місце з неперевершеним видом на долину Дністра.

Геологія навколишньої місцевості сприяла появі тут низки карстових печер. Серед спелеологів популярними є печери Думка, Стрімка, Вертикальна і Затишна. Всі вони розташовані у схилі Дністровського каньйону. Печери мають також історико-археологічну цінність, оскільки тут знайдено сліди перебування людей доби палеоліту.

У нас буде можливість відвідати давній грот монаха-відлюдника і невелику печеру, де в середині ХХ століття переховувались воїни УПА. Вам неодмінно сподобається незабутня панорама Дністра, що відкривається з верхівки каньйону.

Рельєф місцевості в районі села Одаїв створює можливість для занять дельтапланеризмом. Тут протягом останніх 15 років проходять міжнародні змагання з дельтапланерного та парапланерного спорту. Можливо і нам пощастить поспостерігати за повітряними екстремалами.

Після екскурсу продовжуємо нашу водну подорож. Програма залишається незмінною – тепле сонце, тиха вода, купель, рибалка та повноцінний відпочинок. Наша ціль – с.Космирин, куди причалимо на ночівлю.

 


День 3. Дністровські меандри


Сьогоднішній маршрут передбачає проходження через унікальні дністрові меандри (річкові вигини). Навколишній краєвид постійно змінюється: ми побачимо червоні девонські пісковики, травертинові скелі, які виступають над тихими водами ріки, а також густі зелені  ліси, багаті флорою та фауною. Третій день сплаву закінчується у селі Возилів. Тут ми відвідаємо каскад водоспадів. Водограї розташовані в лісовій ущелині, особливого ефекту їм додають сонячні промені, що пробиваються через густі крони дерев і віддзеркалюються у бризках води. Неподалік водоспадів знаходиться місце нашого табору, де ми проведемо ночівлю.  

 

 


День 4. Водоспад дівочі сльози та руїни Раковецького замку


Відчалюємо зранку. Курс тримаємо на село Ісаків. Відрізок маршруту, який ми пропливаємо вам неодмінно сподобається. Обидва береги вкриті непролазними дністровими джунглями, відчуття таке, наче ти береш участь у експедиції по Амазонці. Наша перша зупинка – водоспад Дівочі сльози, що знаходиться на правому березі ріки.

Сотні років тому тут сформувалась травертинова скеля, яка своїм могутнім тілом нависає над водами Дністра. Скеля вкрита зеленим мохом по якому дрібними струменями збігає холодна кришталево чиста вода. Тисячі поодиноких крапель, падаючи донизу, дійсно нагадують дівочі сльози. У жаркі дні важко відмовити собі в задоволенні прийняти прохолодний душ і добряче освіжитись.

Наша мандрівка продовжується і на групу чекає пішохідна прогулянка до ще однієї травертинової скелі, яка ховає в собі печеру монаха-відлюдника. Місцеві жителі стверджують, що багато років тому тут дійсно жив чернець, який в усамітненні присвятив все своє життя Богові. Далі курс тримаємо на село Раковець, де ми відвідаємо залишки замку XVII століття.

Будівництво Раковецької фортеці завершено в 1660 році. Наприкінці XVII століття там, де розташовувався Раковецький замок, була переправа через Дністер, а в замку зберігалися запаси провіанту й амуніції. Саме тому цей важливий військово-стратегічний об'єкт ставав місцем військових зіткнень. У XVIII ст. замок втратив своє оборонне значення. Під час Барської конфедерації 1768 р. фортеця згоріла та вже ніколи не піднялася з руїн. Сьогодні від оборонної споруди залишилась тільки висока вежа, яка вже понад 350 років, наче одинокий вартовий, охороняє дністрові води.

Сьогоднішній маршрут закінчується у селі Копачинці, де ми і зупинимось на  ночівлю. 

 


День 5. Червона Гора


Після ситного сніданку ми продовжуємо нашу водну подорож вздовж Дністровського каньйону. Маршрут сплаву на сьогодні: с.Копачинці – с.Литячі. П'ятий день мандрівки передбачає пішохідну екскурсію на вершину Червоної гори, що знаходиться у селі Берем’яни.

Червона гора по праву є одним з найживописніших місць Дністровського каньйону, вона заворожує красою та спокоєм краєвидів. Відслонення порід девонського геологічного періоду, яким вже близько 400 млн. років,  надають горі характерного червонуватого забарвлення. Тут особливий мікроклімат, це місце вважається найтеплішим на Дністрі. У літню пору температура повітря на 5 градусів вища, ніж в околицях, навіть у суворі зими сніг на Червоній горі не затримується довше, ніж на 2-3 дні.

Ми піднімемось на вершину гори, звідки відкривається незабутня панорама Дністра. Після прогулянки продовжуємо наш сплав. Останню ночівлю ми проведемо на околиці села Литячі.

 


День 6. Червоноград – місто-привид


Останній день мандрівки обіцяє бути цікавим та насиченим. В першій половині дня нам необхідно подолати останній відрізок маршруту довжиною 11 км. Ми пропливемо вздовж високих берегів Дністровського каньйону, побачимо унікальні пейзажі та зупинимось у селі Устечко. Тут закінчується наш сплав, проте мандрівка ще продовжується. На групу чекає цікавий екскурс в урочище Червоне, яке в далекому минулому було столицею Червоногородського князівства. Історія міста почалася понад тисячу років тому.

Тут на високому пагорбі знаходяться розвалини Червоноградського замку, його було збудовано ще у 1615 році. Замок був в плані чотирикутним, з високими оборонними мурами і чотирма баштами. На жаль, фортеця зазнала значних руйнувань від турецьких навал, проте вже у 1820–1840 роках була відновлена. Біля замку у 1716 році в стилі пізнього ренесансу з елементами готики був збудований домініканський костел Вознесіння Діви Марії, його руїни ми також відвідаємо.

Сьогодні урочище Червоне славиться не тільки історико-архітектурною спадщиною. Тут ще знаходиться Джуринський водоспад, який вважається найвищим рівнинним водоспадом в Україні і має статус гідрологічної пам’ятки природи місцевого значення. Його висота – 16 метрів. За переказами, Джуринський водоспад був створений штучно турками під час облоги Червоноградського замку. На той момент повноводна річка Джурин підковою огинала замкову гору, тим самим роблячи замок неприступним для загарбників. Щоб завоювати Червоноград туркам довелось прорубати кам'яний кряж, щоб змінити русло річки Джурин – тільки після цього замок був захоплений.

Приємним завершенням нашого маршруту буде незабутнє купання в бурхливих водах Джуринського водоспаду. Після екскурсії група повертається автобусом до Івано-Франківська. Приблизний час прибуття до Івано-Франківська – 18:00.

 


Особливості подорожі та поради:


 • Якщо Ви сумніваєтесь або не знаєте, які речі брати з собою на сплав ознайомтесь зі статею про підготовку до сплавляння Дністром;
 • Учасники сплаву зобов'язані: на воді знаходитись в жилеті, виконувати вказівки інструктора, дотримуватись правил техніки безпеки (які будуть доведені до відома учасників під час проведення інструктажу).
 • Оскільки подорож є спортивною і пов'язаною з перебуванням на воді, що зумовлює небезпеку для життя, під час сплаву забороняється: вживання алкоголю, куріння на човнах.

Щоб забронювати участь в турі заповніть, будь-ласка, заявку. Вартість туру оплачується готівкою перед початком мандрівки. Розрахунок здійснюється в гривнях при зустрічі групи з провідником на залізничному вокзалі в місті Івано-Франківськ. Про необхідність передоплати ми Вас повідомимо. 

Вартість 2700 грн.

У вартість включено:

 • трьохразове харчування (сніданок, вечеря  готуються на вогні, обід  перекус);
 • трансфер (Івано-Франківськ – Дністер, Дністер – Івано-Франківськ);
 • послуги провідника;
 • користування водним спорядженням (катамарани, жилети, весла);
 • рекреаційний збір в заповіднику;
 • консультації з підготовки до туру;
 • групове спорядження.

Оплачується додатково:

 • прокат особистого туристичного спорядження (місце в наметі, рюкзак, спальник і тд.);
 • особисті витрати (сувеніри, готельно-ресторанні послуги, сауна та ін.);
 • страхівка (за бажанням);
 • чайові для провідника (за Вашим бажанням).

Гайда з нами! ;)


Походи для тих, хто відпочиває з природою Екскурсії для тих, хто шукає відпочинок на вік-енд