Строкаті гори Аладаглару
ПОВЕРНУТИСЯ ДО РОЗДІЛУТривалість: | 10 днів | Вартість: | 320 євро |
Складність : | складно | Пройдемо : | 90 км |
День 1. Адана – Хамідіє – перевал Тількіташі (1975 м)
Зустріч групи в Адані в аеропорту. Звідки замовленим транспортом їдемо в поселення Хамідіє. Ось ми і біля підніжжя Аладаглара! Пройдемо перші кілометри на перевал Тількіташі (1975 м). Тут розіб'ємо табір і заночуємо.
Пройдемо – 5 км, набір – 700 м
День 2. Перевал Дорожний (1853 м) – перевал Кизилбеюн (1998 м)
Снідаємо, збираємо табір і вирушаємо. Наша стежка стелиться майже на висоті Говерли, між двома перевалами – Дорожний (1853 м) і Кизилбеюн (1998 м). Сьогодні ми познайомимось із загадковими "бурячковими" горами. А також, перед нами відкриється панорама нашого походу на подальші кілька днів. Надихаємось на суперзвершення і спускаємось до місця ночівлі. Табір встановимо біля руїн замку.
Пройдемо – 17 км, перепад висот – 960 м
День 3. Каньйон Екіманелю або 77 бродів
Цей ранок занурить нас у загублений світ Індіани Джонса у вигляді каньйону 77 бродів (Екіманелю). Висота стін каньйону місцями перевищує 1000 метрів! Це вражає! Якщо річка Екіманелю буде наповнена водою, доведеться йти водою. Але як показує практика, каньйон в цей час сухий. Заночуємо на полянці, з якої відкривається фантистично романтичний вид на гори.
Пройдемо – 10 км, перепад – 420 м
День 4. Урочище Чільолугу
Зранку ми знову долаємо химерні барикади каньйону. А далі, нас чекає перехід грунтовою дорогою без стрімких наборів до мальовничої долини з струмком, навколо якого так і бурлить життя! Сьогодні ми швидко дістанемось місця ночівлі в гармонійному, сповненому барв і пейзажів місці, з видом на завтрішню "космічну" ціль!
Пройдемо – 9 км, набір – 590 м
День 5. Перевал Західний Лідут – Ущелина Емлі
Щоб добре роздивитись ці строкаті гори зверху, присвячуємо день сходженню на перевал Західний Лідут (Лорут)! Цей день Ви запам'ятаєте як ШТУРМ! Адже, сьогодні один з найважчих підйомів на маршруті – на висоту 3200 м! Після чого йдемо в долину Емлі, щоб помилуватись творчістю сонечка, яке заходить за гори і розмальовує їх схили незабутньою палітрою!
Пройдемо – 12 км, перепад – 1540 м
День 6. Долина Емлі
Сьогодні в нас заслужений відпочинок. Можемо поніжитись на сонечку, дослідити ретельніше особливості цього унікального гірського рельєфу, зробити круті фото і зустріти захід в серці строкатих горів Аладаглару.
День 7. Під перевал Чілікбуйдуран
Сьогодні наша ціль – підійти якомога ближче до перевалу Чілікбуйдуран. Відносно важкий день, але як і всі інші – з неймовірними краєвидами! Взагалі, кожен день у цьому поході, має свій дух, красу, пригоди! Ночуємо на "кам'яній" поляні.
Пройдемо – 11 км
День 8. Сходження на перевал Чілікбуйдуран (3466 м) – гора Емлер (3723 м) – плато Едигель
Сьогодні важкий день, але не лякайтесь, не важчий за попередній. Штурмуємо перевал Чілікбуйдуран, звідки відкриваються неймовірні панорами на гори Аладаглару. Залишаємо тут рюкзаки і радіально виходимо на гору Емлер (3723 м). Після чого спускаємось на плато Едигель і ночуємо біля озера Дурек Голу. Тут точно попрацював ландшафтний дизайнер!
Пройдемо – 10 км, перепад – 2000 м
День 9. Ущелина Хосер – Улупінар – водоспади Капузбаші
Прощаємось із вічним снігом та спускаємось до поселень. Спочатку йдемо каменями, які непомітно змінює зона лісу і ховає нас від палючого сонця. Заночуємо в Капузбаші.
Пройдемо – 15 км, спуск – 1550 м
День 10. Додому
Знайомимось з найдивовижнішими водоспадами Туреччини, багато з вас про них і не чули, та навіть не всі турки знають про це місце. Після обіду їдемо у Кейсері і летимо додому. А хто не хоче додому, запрошуємо в екзотичну Каппадокію!
Особливості походу та поради:
- Це повноцінний пішохідний маршрут з рюкзаком, ночівлею в наметамах, приготуванням їжі на вогні чи пальниках;
- Не зважаючи на те, що маршрут пролягає на півдні Туреччини і ми будемо йти в червні, це – високогір'я, де буде місцями сніжник і температура в районі 0 вночі, на чому слід зробити акцент при зборі речей. Детальніше перелік речей читайте в статті що брати з собою в похід на Казбек. Він відповідає нашому маршруту, за винятком льодоруба (його не обов'язково брати). Кішки потрібні.
- Розмір групи – до 10 учасників;
- В Туреччину українцям не потрібна віза, медичне страхування на даний час обов'язкове;
- Інструктор має право коригувати маршрут в залежності від погодних умов, фізичного стану групи та непередбачуваних обставин.
Оплатити вартість походу Ви можете інструктору в євро, при зустрічі групи в Туреччині. Також, потрібно буде внести передоплату, для підтвердження участі.
Вартість участі – 320 євро
У вартість входить:
- трьохразове похідне харчування (сніданок і вечеря – готуються на вогні, обід – сухпайок);
- послуги інструктора;
- групове спорядження;
- консультації з підготовки до походу;
- групова медична аптечка;
- індивідуальний сувенір на пам'ять.
У вартість не входить:
- авіапереліт, страхування;
- трансфери згідно маршруту;
- ночівлі в хостелах та кемпінгах (якщо буде потреба);
- чайові гіду (за бажанням).
Додаткові витрати на маршруті становлять орієнтовно 50–100 євро + авіа
Гайда з нами! ;)