Строкаті гори Аладаглару

ПОВЕРНУТИСЯ ДО РОЗДІЛУ
Тривалість: 10 днів Вартість: 320 євро
Складність : складно Пройдемо : 90 км

День 1. Адана – Хамідіє – перевал Тількіташі (1975 м)


Зустріч групи в Адані в аеропорту. Звідки замовленим транспортом їдемо в поселення Хамідіє. Ось ми і біля підніжжя Аладаглара! Пройдемо перші кілометри на перевал Тількіташі (1975 м). Тут розіб'ємо табір і заночуємо.

Пройдемо  5 км, набір – 700 м

  


День 2. Перевал Дорожний (1853 м)  перевал Кизилбеюн (1998 м)


Снідаємо, збираємо табір і вирушаємо. Наша стежка стелиться майже на висоті Говерли, між двома перевалами  – Дорожний (1853 м) і Кизилбеюн (1998 м). Сьогодні ми познайомимось із загадковими "бурячковими" горами. А також, перед нами відкриється панорама нашого походу на подальші кілька днів. Надихаємось на суперзвершення і спускаємось до місця ночівлі. Табір встановимо біля руїн замку.

Пройдемо  17 км, перепад висот – 960 м

  


День 3. Каньйон Екіманелю або 77 бродів


Цей ранок занурить нас у загублений світ Індіани Джонса у вигляді каньйону 77 бродів (Екіманелю). Висота стін каньйону місцями перевищує 1000 метрів! Це вражає! Якщо річка Екіманелю буде наповнена водою, доведеться йти водою. Але як показує практика, каньйон в цей час сухий. Заночуємо на полянці, з якої відкривається фантистично романтичний вид на гори.

Пройдемо  10 км, перепад – 420 м

  


День 4. Урочище Чільолугу


Зранку ми знову долаємо химерні барикади каньйону. А далі, нас чекає перехід грунтовою дорогою без стрімких наборів до мальовничої долини з струмком, навколо якого так і бурлить життя! Сьогодні ми швидко дістанемось місця ночівлі в гармонійному, сповненому барв і пейзажів місці, з видом на завтрішню "космічну" ціль!

Пройдемо  9 км, набір – 590 м

  


День 5. Перевал Західний Лідут  Ущелина Емлі


Щоб добре роздивитись ці строкаті гори зверху, присвячуємо день сходженню на перевал Західний Лідут (Лорут)! Цей день Ви запам'ятаєте як ШТУРМ! Адже, сьогодні один з найважчих підйомів на маршруті – на висоту 3200 м! Після чого йдемо в долину Емлі, щоб помилуватись творчістю сонечка, яке заходить за гори і розмальовує їх схили незабутньою палітрою!

Пройдемо  12 км, перепад – 1540 м

  


День 6. Долина Емлі


Сьогодні в нас заслужений відпочинок. Можемо поніжитись на сонечку, дослідити ретельніше особливості цього унікального гірського рельєфу, зробити круті фото і зустріти захід в серці строкатих горів Аладаглару.

  


День 7. Під перевал Чілікбуйдуран


Сьогодні наша ціль – підійти якомога ближче до перевалу Чілікбуйдуран. Відносно важкий день, але як і всі інші – з неймовірними краєвидами! Взагалі, кожен день у цьому поході, має свій дух, красу, пригоди! Ночуємо на "кам'яній" поляні.

Пройдемо  11 км

  


День 8. Сходження на перевал Чілікбуйдуран (3466 м)  – гора Емлер (3723 м) – плато Едигель


Сьогодні важкий день, але не лякайтесь, не важчий за попередній. Штурмуємо перевал Чілікбуйдуран, звідки відкриваються неймовірні панорами на гори Аладаглару. Залишаємо тут рюкзаки і радіально виходимо на гору Емлер (3723 м). Після чого спускаємось на плато Едигель і ночуємо біля озера Дурек Голу. Тут точно попрацював ландшафтний дизайнер!

Пройдемо  10 км, перепад – 2000 м

  


День 9. Ущелина Хосер – Улупінар – водоспади Капузбаші


Прощаємось із вічним снігом та спускаємось до поселень. Спочатку йдемо каменями, які непомітно змінює зона лісу і ховає нас від палючого сонця. Заночуємо в Капузбаші.

Пройдемо  15 км, спуск – 1550 м

  


День 10. Додому


Знайомимось з найдивовижнішими водоспадами Туреччини, багато з вас про них і не чули, та навіть не всі турки знають про це місце. Після обіду їдемо у Кейсері і летимо додому. А хто не хоче додому, запрошуємо в екзотичну Каппадокію!

  


Особливості походу та поради:


 • Це повноцінний пішохідний маршрут з рюкзаком, ночівлею в наметамах, приготуванням їжі на вогні чи пальниках;
 • Не зважаючи на те, що маршрут пролягає на півдні Туреччини і ми будемо йти в червні, це – високогір'я, де буде місцями сніжник і температура в районі 0 вночіна чому слід зробити акцент при зборі речей. Детальніше перелік речей читайте в статті що брати з собою в похід на Казбек. Він відповідає нашому маршруту, за винятком льодоруба (його не обов'язково брати). Кішки потрібні.
 • Розмір групи – до 10 учасників;
 • В Туреччину українцям не потрібна віза, медичне страхування на даний час обов'язкове;
 • Інструктор має право коригувати маршрут в залежності від погодних умов, фізичного стану групи та непередбачуваних обставин.

Оплатити вартість походу Ви можете інструктору в євро, при зустрічі групи в Туреччині. Також, потрібно буде внести передоплату, для підтвердження участі.

Вартість участі 320 євро

У вартість входить:

 • трьохразове похідне харчування (сніданок і вечеря – готуються на вогні, обід – сухпайок);
 • послуги інструктора;
 • групове спорядження;
 • консультації з підготовки до походу;
 • групова медична аптечка;
 • індивідуальний сувенір на пам'ять.

У вартість не входить:

 • авіапереліт, страхування;
 • трансфери згідно маршруту;
 • ночівлі в хостелах та кемпінгах (якщо буде потреба);
 • чайові гіду (за бажанням).

Додаткові витрати на маршруті становлять орієнтовно 50–100 євро + авіа


Гайда з нами! ;)


Походи для тих, хто відпочиває з природою Екскурсії для тих, хто шукає відпочинок на вік-енд