Арарат, ну а решту ви знаєте :)

ПОВЕРНУТИСЯ ДО РОЗДІЛУ
Тривалість: 9 днів Ціна: 650 Є
Протяжність: 50 км Складність: важко

День 1. Трансфер в Догубаязіт (Doğubayazıt)


Зустріч і знайомство в аеропорту міста Igdir (або Van). Трансфер в Догубаязіт (Doğubayazıt). Знайомство з містом. Вечеря і ночівля в готелі Premium класу. Адаптовуємось та милуємось красою пейзажів навколо нас!

     


День 2. Догубаязіт  Елі Базовий табір на 3200 м


Прокидаємося, снідаємо і покидаємо затишний готель. Вирушаємо на зустріч вершині. Нас чекає переїзд у поселення Елі, звідки стартуємо в гори. Наші рюкзаки понесуть вірні друзі – коні. Ми ж з собою візьмемо найнеобхідніше: перекус, воду, трекінгові палиці та фотоапарати або ґаджети. Комфорт залишився позаду, проте сьогодні нас чекає ніч у не менш затишних тисячазіркових.. наметах :)

     


День 3. Акліматизаційний день


Для того, щоб нашому організму легше далося сходження на вершину, сьогодні звикаємо до висоти: йдемо з першого базового табору (3200 м) до другого (4200 м). Там трішки відпочиваємо, обідаємо та повертаємося вниз. У таборі наповнюємо наші легені киснем, вечеряємо та розміщуємося у наших затишних "готелях" :)

     


День 4. Перехід до другого базового табору


І знову знайома дорога до базового табору №2. Як і вчора, спочатку йдемо травичкою, яка плавно переходить у суворіший кам'яний "килим". Саме з другого базового табору відкривається прекрасний вид на Малий Арарат (3914 м) та дві інші країни, які межують з Туреччиною. Ось тут ми і перевіримо Ваші знання політичної карти світу ;) 

   


День 5. Штурм вершини 5137 м


Ось і він – день Х, якого кожен чекав з трепетом в душі. Просинаємося ще серед ночі та помалу крок за кроком здійснюємо наше сходження до вершини. Зранку.. так саме зранку.. ми маємо бути на Арараті. Фотосесія, плаття, купа емоцій! Подякуємо вершині, що дозволила зійти! Спускаємось вниз. Йдемо до першого базового табору (3200 м), де відпочиваємо та заночуємо.

   


День 6. Спуск у цивілізацію


Покидаємо гори, спускаємося у селище Елі і звідти переїздимо у Догубаязіт. Залишаємо речі у готелі та вирушаємо на екскурсію у палац Ісхак-Паші. Це не простий палац, а цілий комплекс з понад 100 кімнат. Повірте у горах було простіше :)))

  


День 7. Переїзд у Ван та екскурсія до озера


Продовжуємо екскурсійну частину нашої мандрівки. Сьогодні їдемо на екскурсію у найбільш Instagram-ну точку цих країв – озеро Ван та вірменський монастир на острові Акдамар. 

   


День 8. Резервний


Резервний день на випадок негоди. Якщо не знадобиться для сходження, використаємо для відпочинку та екскурсій.

   


День 9. Повернення додому


Подорож дійшла свого логічного завершення. Сьогодні летимо додому. До нових зустрічей!  


 

Особливості походу та поради:


 • Сходження на Арарат є потенційно небезпечним для здоров’я і життя учасників. Рішення про участь в поході Ви приймаєте особисто і під свою відповідальність. Досвідчені інструктори зроблять все можливе, щоб убезпечити Вас від можливих ризиків (прояви гірської хвороби, обмороження, падіння з висоти), при цьому Ви повинні чітко дотримуватись усіх правил безпеки та вказівок. Якщо виникнуть умови, які не сприятимуть сходженню, заради Вашої безпеки, рішення про продовження сходження прийматимуть інструктори і це не підлягає обговоренню.
 • Постарайтесь підготуватись до походу завчасно, за 2-3 місяці до сходження регулярно бігайте, укріпіть імунітет вітамінами і здоровим харчуванням.
 • Для участі в поході НЕ потрібне спеціальне спорядження: льодоруб, каска, альпіністична система. Потрібні тільки кішки.
 • Сприятливі погодні умови – запорука успішного сходження. Погода в горах міняється часто. Навіть літом можливі низькі температури. Тому потрібно мати теплий та вітрозахисний одяг. Обов'язкові сонцезахисні окуляри і крем, оскільки сніг відбиває сонячні промені і  є високий ризик згоріти. Якщо Ви вагаєтесь чи не знаєте що брати з собою в похід, подзвоніть нам!
 • Інструктор має право коригувати маршрут в залежності від погодних умов, фізичного стану групи та непередбачуваних обставин.

Оплатити вартість походу Ви можете інструктору, при зустрічі групи в Туреччині. Якщо потрібна буде передоплата ми Вас повідомимо. Також, Ви можете написати відгук про подорож і отримати знижку в розмірі 5% від вартості (деталі уточняйте в організаторів).

Вартість 650 Є

У вартість входить:

 • трьохразове харчування (сніданок і вечеря – готуються на вогні, обід – сухпайок);
 • послуги професійних інструкторів (місцевих та з України);
 • групове спорядження (казанки, пальники і газові балони, тент від дощу і тд);
 • трансфери;
 • перевезення речей на конях до 2 базового табору (4200 м);
 • прокат спорядження (намет, каремат, кішки, трекінгові палиці – при необхідності);
 • екскурсія до палацу Іцхака Паші та озера Ван;
 • ночівлі у готелі (перший та останній день сходження);
 • рації та засоби навігації;
 • групова медична аптечка.

У вартість не входить:

 • авіаперельоти (якщо у Вас виникають проблеми з покупкою квитків, звертайтесь і ми Вам допоможемо);
 • медичне страхування;
 • ночівлі та харчування в містах після сходження (під час екскурсійної частини).

Додаткові витрати на муршруті орієнтовно становлять 100 Є (трансфери, особисті витрати, сувеніри).


Гайда з нами! ;)


Походи для тих, хто відпочиває з природою Екскурсії для тих, хто шукає відпочинок на вік-енд