Неземна Каппадокія

ПОВЕРНУТИСЯ ДО РОЗДІЛУ
вартість: 90 $ тривалість: 4 дні
протяжність: 60 км складність: легко
Дати Місця
16.10.2020 - 19.10.2020 Місця є

 День 1. Гереме – Гюверджинлик – Учхісар – Долина Любові


Прибуваємо та поселяємось в Гереме. На кілька кілометрів між поселеннями Гереме та Учхісар розкинулась Долина голубів або Гюверджинлик. Назва Долини відповідає великій кількості голуб'ятень, які розміщені в скельних приміщеннях з вулканічного каменю. Колись там жили люди, але через руйнування та вивітрювання порід люди покинули ці приміщення, а частина приміщень були відведені під голуб’ятні. Зараз тут дійсно живе декілька сотень голубів! Прогулюючись Долиною, дійдемо до поселення Учхісар, де відвідаємо однойменну наскельну фортецю, з 60-ти метрів висоти якої побачимо унікальні прекрасні ландшафти Каппадокії. Після чого нас чекає Долина любові, причудливі скельні утворення якої, самі підкажуть Вам походження назви.

Пройдемо: 7 км.

          


День 2. Долина Пашабаг – Чавушін – Рожева та Червона долини


Пашабаг або Долина Монахів – одна з наймальовничіших долин Каппадокії, тут можна побачити славнозвісні каппадокійські “кам’яні стовпи” – в народі “гриби”, при чому дво-, триголові! Милуючись сюрреалістичним ландшафтом, дістанемось печерного поселення Чавушін, яке відоме своїми християнськими печерними церквами, зокрема, тут до наших днів збереглися фрагменти Церкви Івана Хрестителя. Після обіду і короткого відпочинку, прямуємо до Рожевої та Червоної долини, де можна побачити справжні будиночки гномів, печерні храми, а також пастельні рожево-червоні кольори ландшафтів. Повернемось в Гереме на ночівлю.

Пройдемо: 10 км.

      


День 3. Дерінкую – Каньйон Іхлара – Селіме


Щоб виконати програму дня і зекономити час, сьогодні подорожуємо автобусом!

В Каппадокії є понад 30 підземних поселень, але розкопані і досліджені тільки деякі з них. Найбільше, найцікавіше і найвідоміше – підземне місто Дерінкую або “глибока криниця”. Колись в печерних ходах і кімнатах восьмирівневого комплексу глибиною 60 метрів, проживало понад 20 тис. людей! На перших рівнях розміщувались господарські приміщення – конюшня, давильний прес для винограду. Глибше – житлові приміщення, церква, школа, кухня.

Повертаємось на поверхню і вирушаємо до каньйону Іхлара. Посеред піщаних пейзажів, зелені зарості каньйону з стрімкою річкою Меліндзе, як оазис посеред пустелі! Мабуть це оцінили древні християни і набудували в його стінах багацько церков, прикрашених фантазійними кольоровими фресками!

Відвідаємо найвизначнішу пам’ятку району Селіме – древній християнський храм-фортецю Селіме. Храм видовбаний в скелі і об’єднує цілий комплекс приміщень: церкву, келії, конюшні. Збереглись арки, колони, частково фрески.

Після насиченої екскурсії повертаємося в Гереме.

      


День 4. Додому


В променях сходу сонця, крізь шибку автобуса ловимо останні пейзажі Каппадокії! Так-так! Адже час покидати це сюрреалістичне місце! Подальший план дій індивідуальний – хто бажає, їде до Анталії і продовжує відпочинок на морі. Решта  повертаються додому. До нових зустрічей, Туреччино!

Якщо Вас цікавить подорож в Каппадокію, зверніть увагу, також, на похід Лікійською стежкою узбережжям Туреччини та похід на Канарські острови!

      


Особливості походу та поради:


 • Зустріч групи і старт екскурсії в центральній точці Каппадокії – містечку Гереме. Добратись в Гереме зі Стамбулу можна внутрішнім авіарейсом, з Анталії – автобусом;
 • Оскільки Гереме – заповідна зона, палити вогонь чи розкладати намети тут дозволено тільки в відведених для цього місцях, тому спати ми будемо в хостелі чи кемпінгу, їсти – в кафешках або готувати самостійно;
 • Для одноденних вилазок Вам знадобиться маленький рюкзак (20-30 л), щоб взяти з собою їжу на день, воду, фотоапарат, документи, теплий одяг на вечір та ін;
 • Інструктор має право коригувати маршрут в залежності від погодних умов, фізичного стану групи та непередбачуваних обставин.

Оплатити вартість походу Ви можете інструктору, при зустрічі групи в Гереме. Також, Ви можете написати відгук про подорож і отримати знижку на наступний похід з нами.

Вартість 90 $

У вартість входить:

 • послуги інструктора-провідника;
 • групова аптечка.

У вартість не входить:

 • авіапереліт. Якщо у Вас виникають проблеми з купівлею квитків, звертайтесь і ми Вам допоможемо.
 • медична страхівка;
 • трансфери;
 • харчування;
 • проживання в хостелі;
 • вхідні квитки в туристичні об'єкти та заповідники.

Додаткові витрати на маршруті орієнтовно становлять 100 $ (трансфери, ночівлі в хостелі, харчування, вхідні квитки).


Гайда з нами! ;)


Походи для тих, хто відпочиває з природою Екскурсії для тих, хто шукає відпочинок на вік-енд