Похід Чорногорією: Динарські Альпи

ПОВЕРНУТИСЯ ДО РОЗДІЛУ ЗАЯВКА НА ПОДОРОЖ
Тривалість: 11 днів Вартість: 235 євро
Пройдемо : 66 км Складність: середня

День 1. Тиват – Комарніца

Зустріч групи з інструктором в Чорногорії (аеропорт в місті Тиват). Маршрут стартує з поселення Комарніца, куди ми дістанемось місцевим автобусом. Мальовничим каньйоном річки Комарніца, прогуляємось до місця нашої першої стоянки озерця Зелений Вир.

Пройдемо: 10 км.

  


День 2. Через плато Іван-До до перевалу Шкрка


Сьогодні продовжуємо йти каньйоном Комарніца, перетинаємо плато Іван-До у напрямку перевалу Шкрка, звідки любуємось краєвидами Дурмітора. Посеред природнього амфітеатру скель заповідника, справжнім діамантом сяє найвища точка цих країв Боботів Кук (2523 м). Спускаємось до озер Шкрка Малого і Великого, де і заночуємо.

Пройдемо: 10 км. Набір висоти: 1000 м. Спуск: 400 м.

  


День 3. Перевал Самар


Снідаємо та вирушаємо вперед і вгору. Сьогодні нас чекає знайомство з перевалом Самар. Любуємось краєвидами та незайманою природою дорогою до перевалу, адже, дикі тварини тут зустрічаються частіше за туристів ;) Спускаємось до озера Зелений Вир на ночівлю.

Пройдемо: 8 км. Набір висоти: 600 м. Спуск: 100 м.

  


День 4. Боботов Кук і Льодяна печера


Ми впирали погляд в ці дивовижні скелі кілька днів, і от сьогодні опинимось на піку баченого зійдемо на найвищу вершину Дурмітору Боботов Кук (2523 м). Нафотографувавшись вдосталь, рухаємось у підземне царство Льодяну печеру зі справжнісінькими сталагмітами з льоду! Після оглядин, спускаємось в долину, де розіб'ємо табір.

Пройдемо: 5 км. Набір висоти: 500 м. Спуск: 700 м.

  


День 5. Із містечка Жабляк до озера Яблан і гори Чрвлена Гряда


Сьогодні нас чекає кусочок цивілізації в центрі гірського туризму Чорногорії  містечку Жабляк. Поселяємось в кемпінгу і радіально йдемо заглядати в небо! Спитаєте "Як це"? Відповіддю стане дзеркальне плесо озера Яблан! Дорога до озера здивує водяними вітряками. І це не все, радіальний вихід на вершину Чрвлена Гряда (2164 м) доповнить активний туристичний день! Після чого, повертаємось в кемпінг вечеряти і ділитись враженнями про побачене.

Пройдемо: 14 км. Набір висоти: 600 м. Спуск: 600 м.

  


День 6. Чорне озеро – гора Савин Кук


Вишенькою на торті Дурмітора вважається Чорне озеро! До його освіжаючого плеса й вирушимо сьогодні. Рюкзаки залишаємо в кемпінгу. Дзеркало озера мерехтить посеред віковічних смерек і закохує в себе туриста! Під враженням вирушаємо далі  до вершини Савин Кук (2313 м). Втомлені, але задоволені засинаємо в кемпінгу після смачної вечері.

Пройдемо: 20 км.

  


День 7. Рафтинг на річці Тара


В програмі дня  водні забави ;) Їдемо до русла найдовшої річки Чорногорії – Тари. Дорогою любуємось архітектурним витвором Джурджевича – міст складається з 5-ти арок та захоплює погляд туриста. Окрім того, Тара відома як найкраще місце для рафтингу у всій Європі, що ми і провіримо.

  


День 8. Знайомство з Будванською Рів'єрою


Сьогодні прощаємось із містечком Жабляк та їдемо до Будви. Поселяємось в хостелі та йдемо до мекки всіх туристів в Чорногорії її центральних пляжів. Сама Будва теж заслуговує на увагу: фортеця, затишні вулички в квітах та зелені, приємно прогулятись в пошуках місця для вечері, адже, після купання в морі кортить відвідати морепродуктів!

  


День 9. День відпочинку


Ми заслужили на вільний день, присвячений купанню та загоранню. Накупавшись вдосталь, шукаємо пригод! Хто бажає порибалити та покупатись в відкритому морі, без проблем! Хто бажає екскурсій, їдемо на оглядини славнозвісного острова Свєті-Стефан, кажуть тут відпочивають тільки VIP персони!

  


День 10. Которська бухта та фортеця


Їдемо знайомитись з містечком Котор, не менш відоме за Будву, місто заховалось в глибинці однойменної бухти. Тут можна гуляти годинами, вдивляючись в прекрасні дрібнички, які творять атмосферу затишку в кам'яних стінах! А ближче до заходу сонця варто здійснити ще одне сходження, піднятись до фортеці, яка височить над бухтою та відкриває неймовірні краєвиди!

  


День 11. До нових зустрічей Чорногоріє!


На цій прекрасній ноті нашу подорож оголошуємо офіційно закритою ;) Сьогодні додому. Ті, хто бажають продовжити відпочинок  залишаються в Будві. Решта летить додому. До нових зустрічей Чорногоріє!

  


Особливості подорожі та поради:


 • Зверніть увагу, не зважаючи на переїзди згідно маршруту та кілька ночівель в кемпінгах, це повноцінний пішохідний похід, перші 4 дні всі речі ми несемо в рюкзаку, ночуємо в наметах, готуємо на вогні або пальниках.
 • Для громадян України для перебування на території Чорногорії потрібен закордонний паспорт та медичне страхування. Візи не потрібно (віза або біометричний паспорт знадобиться Вам у випадку добирання в Чорногорію через Польщу або інші країни ЄС). 
 • Якщо Ви вагаєтесь чи не знаєте, що брати з собою в похід, орієнтуйтесь на статтю про підготовку до походів в Карпати або подзвоніть нам!
 • Інструктор має право коригувати маршрут в залежності від погодних умов, фізичного стану групи та непередбачуваних обставин.

Оплатити вартість походу Ви можете інструктору, при зустрічі групи в Чорногорії. Якщо потрібна буде передоплата, ми Вас повідомимо.

Вартість участі  235 євро

У вартість входить:

 • трьохразове харчування під час похідної частини (сніданок і вечеря – готуються на вогні, обід – сухпайок);
 • послуги інструктора;
 • групове спорядження;
 • групова медична аптечка.

У вартість не входить:

 • авіабілети та інші витрати при добиранні на старт маршруту і зворотній;
 • медичне страхування;
 • рекреаційні збори на території заповідників;
 • трансфери згідно маршруту;
 • ночівлі в хостелах та кемпінгах;
 • рафтинг;
 • харчування в хостелах, ресторанах і кафе.

Додаткові витрати на маршруті становлять орієнтовно 200 євро + авіа


Гайда з нами! ;)


Походи для тих, хто відпочиває з природою Екскурсії для тих, хто шукає відпочинок на вік-енд