Похід Чорногорією: Динарські Альпи

ПОВЕРНУТИСЯ ДО РОЗДІЛУ
Тривалість: 12 днів Тривалість: 8 днів
Вартість: 235 євро Вартість: 175 євро
Пройдемо : 100 км Пройдемо : 67 км
Дати Місця
16.06.2019 - 27.06.2019 Залишилось 1 місце
16.06.2019 - 23.06.2019 Місць немає


День 1. Тиват – Комарніца


Зустріч групи з інструктором в Чорногорії (аеропорт в місті Тиват). Маршрут стартує з поселення Комарніца, куди ми дістанемось місцевим автобусом. Маловничим каньйоном річки Комарніца, прогуляємось до місця нашої першої стоянки озерця Зелений Вир.

Пройдемо: 10 км.


День 2. Через плато Іван-До до перевалу Шкрка


Сьогодні продовжуємо йти каньйоном Комарніца, перетинаємо плато Іван-До у напрямку перевалу Шкрка, звідки любуємось краєвидами Дурмітора. Посеред природнього амфітеатру скель заповідника, справжнім діамантом сяє найвища точка цих країв Боботів Кук (2523 м). Спускаємось до озер Шкрка Малого і Великого, де і заночуємо.

Пройдемо: 10 км. Набір висоти: 1000 м. Спуск: 400 м.


День 3. Перевал Самар


Снідаємо та вирушаємо вперед і вгору. Сьогодні нас чекає знайомство з перевалом Самар. Любуємось краєвидами та незайманою природою дорогою до перевалу, адже, дикі тварини тут зустрічаються частіше за туристів ;) Спускаємось до озера Зелений Вир на ночівлю.

Пройдемо: 8 км. Набір висоти: 600 м. Спуск: 100 м.


День 4. Боботов Кук і Льодяна печера


Ми впирали погляд в ці дивовижні скелі кілька днів, і от сьогодні опинимось на піку баченого зійдемо на найвищу вершину Дурмітору Боботов Кук (2523 м). Нафотографувавшись вдосталь, рухаємось у підземне царство Льодяну печеру зі справжнісінькими сталагмітами з льоду! Після оглядин, спускаємось в долину, де розіб'ємо табір.

Пройдемо: 5 км. Набір висоти: 500 м. Спуск: 700 м.


День 5. Із містечка Жабляк до озера Яблан і гори Чрвлена Гряда


Сьогодні нас чекає кусочок цивілізації в центрі гірського туризму Чорногорії - містечку Жабляк. Поселяємось в кемпінгу і радіально йдемо заглядати в небо! Спитаєте "Як це"? Відповіддю стане дзеркальне плесо озера Яблан! Дорога до озера здивує водяними вітряками. І це не все, радіальний вихід на вершину Чрвлена Гряда (2164 м) доповнить активний туристичний день! Після чого, повертаємось в кемпінг вечеряти і ділитись враженнями про побачене.

Пройдемо: 14 км. Набір висоти: 600 м. Спуск: 600 м.


День 6. Чорне озеро – гора Савин Кук


Вишенькою на торті Дурмітора вважається Чорне озеро! До його освіжаючого плеса й вирушимо сьогодні. Рюкзаки залишаємо в кемпінгу. Дзеркало озера мерехтить посеред віковічних смерек і закохує в себе туриста! Під враженням вирушаємо далі  до вершини Савин Кук (2313 м). Втомлені, але задоволені засинаємо в кемпінгу після смачної вечері.

Пройдемо: 20 км.


День 7. Рафтинг на річці Тара


В програмі дня  водні забави ;) Прощаємось із містечком Жабляк та їдемо до русла найдовшої річки Чорногорії – Тари. Дорогою любуємось архітектурним витвором Джурджевича – міст складається з 5-ти арок та захоплює погляд туриста. Окрім того, Тара відома як найкраще місце для рафтингу у всій Європі, що ми і провіримо.

Для тих у кого обмежений час відпустки, в цей день є можливість завершити похід та повернутись в Тиват чи інше місто Чорногорії, з якого відправитись додому.


День 8. На території гірського масиву Проклетіє


Проклетіє грізно звучить назва гірського масиву, якщо вдуматись! Сюди ми вирушаємо орендованим транспортом, прощаючись з Дурмітором. Йдемо руслом річки Скакавіца в пошуках бірюзи її ока Савиного Ока, озера, яке дає їй початок і славиться тим, що температура його води ніколи не зростає більше, ніж 5 градусів. Щоб посмакувати водичку звідси, доведеться її трохи підігріти, навіть влітку! Неподалік озера, заночуємо.


День 9. Через полонину Ропояна до гори Мая Росіт


Скакавиця веде нас все вище і вище до полонини Ропояна. Тут смакують свіжістю гірських трав стада овець, кіз, корів, коней. Залишаємо рюкзаки під їх опіку ;) та радіально сходимо на вершину Мая Росіт (2525 м), звідки відкриваються краєвиди на весь масив Проклетіє. 

Пройдемо: 12 км.


День 10. Пікова точка Проклетіє – гора Єзерца


Сьогодні йдемо до Єзерської долини, сама назва підказує, що тут красуютья багацько озер і не простих, а льодовикових. Налюбувавшись вдосталь, вирушаємо радіально до найвищої вершини масиву Проклетіє гори Єзерца (2694 м), яка знаходиться на кордоні з Албанією.

Пройдемо: 10 км.


День 11. Адріатичне море в Которі


На цій прекрасній ноті наш похід оголошуємо офіційно закритим ;) Переїздимо в Котор, поселяємось в хостелі. Насолоджуємось вуличками стародавнього міста, купаємось в Адріатичному морі.


День 12. До нових зустрічей Чорногоріє!


Сьогодні додому. Ті, хто бажають продовжити відпочинок залишаються в Которі. Решта їде в Тиват, звідки летить додому. До нових зустрічей Чорногоріє!


Особливості подорожі та поради:


 • Зверніть увагу, не зважаючи на переїзди згідно маршруту та кілька ночівель в кемпінгах, це повноцінний пішохідний похід, всі речі ми несемо в рюкзаку, ночуємо в наметах, готуємо на вогні або пальниках.
 • Для громадян України для перебування на території Чорногорії потрібен закордонний паспорт та медичне страхування. Візи не потрібно (віза або біометричний паспорт знадобиться Вам у випадку добирання в Чорногорію через Польщу або інші країни ЄС). 
 • Якщо Ви вагаєтесь чи не знаєте, що брати з собою в похід, орієнтуйтесь на статтю про підготовку до походів в Карпати або подзвоніть нам!
 • Ви маєте можливість взяти участь в поході на 12 або 8 днів, залежно від часу Вашої відпустки та бажання.
 • Інструктор має право коригувати маршрут в залежності від погодних умов, фізичного стану групи та непередбачуваних обставин.

Оплатити вартість походу Ви можете інструктору, при зустрічі групи в Чорногорії. Якщо потрібна буде передоплата, ми Вас повідомимо.

Вартість участі – 175 євро (8 днів походу), 235 євро (12 днів походу).

У вартість входить:

 • трьохразове харчування під час похідної частини (сніданок і вечеря – готуються на вогні, обід – сухпайок);
 • послуги інструктора;
 • групове спорядження;
 • групова медична аптечка.

У вартість не входить:

 • авіабілети та інші витрати при добиранні на старт маршруту і зворотній;
 • медичне страхування;
 • рекреаційні збори на території заповідників;
 • трансфери згідно маршруту;
 • ночівлі в хостелах та кемпінгах;
 • рафтинг;
 • харчування в хостелах, ресторанах і кафе.

Додаткові витрати на маршруті становлять орієнтовно 150200 євро.


Гайда з нами! ;)


Походи для тих, хто відпочиває з природою Екскурсії для тих, хто шукає відпочинок на вік-енд