Понтійські гори "без понтів": похід на Качкар
ПОВЕРНУТИСЯ ДО РОЗДІЛУТривалість: | 10 днів | Вартість: | 180 євро |
Складність : | складно | Пройдемо : | 65 км |
День 1. Приліт, відпочинок, знайомство
Зустріч групи в турецькому місті Тробзон. Поселення в хостел і прогулянка-знайомство з містом.
День 2. Замок Зілкале – с. Чат – під перевал Кале
Виїздимо зранку до старту нашої пішохідної подорожі. Дорогою побачимо чайні плантації та їх столицю Різе. Наближаючись до Понтійських гір, може здатися, що ми потрапили у рідні Карпати, посеред яких височить екзотичний замок Зілкале. Зробимо тут зупинку, щоб помилуватись з його мурів на всю долина Бурь (Firtina). Їдемо далі до поселення Чат, а звідти, вже пішки, до села Басілайла.
Пройдемо: 8 км, підйом: 600 м.
День 3. Перевал Кале (2900 м) – оз. Міковіт
Сьогодні шлях не з легких і це не тільки через підйом на перевал висотою майже 3 кілометра, але й через саму стежку. Зранку, покидаючи табір, ми покидаємо і зону лісу. Обід буде на перевалі, неподалік озера Міковіт. Озеро льодовикового походження. Не менш важкий спуск нас чекатиме після обіду в місце ночівлі, селище Хачіванак.
Пройдемо: 10 км, підйом: 700 м.
День 4. Перевал Ходакур (3165 м) – оз. Денер
Сьогодні також непросте завдання, ще один перевал, але вже вище 3 кілометрів. А також, в програмі фантастичні пейзажі і круті фотомісця. Пообідаємо поруч з озером. І вже від нього почнемо спускатися до нашого табору.
Пройдемо: 12 км, підйом: 700 м.
День 5. оз. Деніз (3400 м) – Soğanli Dag (3504 м)
Добрий ранок і важкий день! Дистанція дня невелика, але ми постійно набираємо висоту. Сьогодні ми наблизимось ще ближче до вершини Качкару, на обід споглядатимемо його "як на долоні"! А далі, наш шлях лежить до славнозвісного озера Деніз, яке розташоване на чималій висоті (3400 м). Якщо будуть сили та бажання, то піднімемось на Soğanli Dag (3504 м).
Пройдемо: 5,5 км, підйом: 934 м.
День 6. Підйом на Качкар (3932 м)
Сьогодні дуже раній вихід, встаємо близько 5. Підйом на Качкар займе близько 4 годин. Робимо круті фото, записуємо себе в журнал гостів вершини, дякуємо "що пустила" і тішимось, бо приклали немало зусиль! Спуск в табір займе близько 3 годин. Відпочиваємо і обідаємо в таборі та спускаємось до популярної стоянки біля річки.
Пройдемо: 10 км, підйом: 600 м, спуск: 1100 м.
День 7. Селище Олгунлар
Перша половина дня – це спуск в долину з крутезними пейзажами, ближче до обіду зайдемо в поселення Олгунлар. Табір розкладемо в іншій долині, можна її назвати долиною струмків, вони струменять її простором, наче артерії тілом. Сьогодні буде більше часу на відпочинок.
Пройдемо: 12 км, спуск: 740 м, підйом: 600 м.
День 8. Перевал Налетлеме (3220 м) – озеро Караденіз – водоспад ''Фата нареченої''
Плавний підйом приведе нас до останнього перевалу Налетлеме. Обідаємо біля озера Караденіз. Після обіду спускаємось до села і звідти вже їдемо на транспорті. Дорогою відвідуємо водоспад з цікавою назвою "Фата нареченої".
Пройдемо: 8 км, підйом: 600 м, спуск: 1500 м
День 9. Запасний день
Цей день використаємо як запасний на випадок непогоди. Якщо не згодиться в горах, використаємо для знайомства з Трабзон. Тут є що подивитись!
День 10. Повернення додому
Закінчуємо наш похід в Трабзоні. Сьогодні поверненя додому. Хто бажає, може залишитись на відпочинок тут або Різе. Доречі, і в Батумі рукою подати звідси!
Особливості походу та поради:
- Інструтор детально вивчив маршрут, але йде сюди вперше. Разом досліджувати нові місця цікавіше!
- Це повноцінний пішохідний маршрут з рюкзаком, ночівлею в наметах, приготуванням їжі на вогні та пальниках (на цьому маршруті в більшості на пальниках);
- Не зважаючи на те, що маршрут пролягає південніше України і ми будемо йти в червні, це – високогір'я, де буде місцями сніжник і температура в районі 0 вночі, на чому слід зробити акцент при зборі речей. Детальніше перелік речей читайте в статті що брати з собою в похід на Казбек. Він відповідає нашому маршруту, за винятком льодоруба (його не обов'язково брати). За кішки уточнимо.
- Розмір групи – до 10 учасників;
- В Туреччину українцям не потрібна віза, медичне страхування на даний час обов'язкове;
- Інструктор має право коригувати маршрут в залежності від погодних умов, фізичного стану групи та непередбачуваних обставин.
Оплатити вартість походу Ви можете інструктору в євро, при зустрічі групи в Туреччині. Також, потрібно буде внести передоплату, для підтвердження участі.
Вартість участі – 180 євро
У вартість входить:
- трьохразове похідне харчування (сніданок і вечеря – готуються на вогні, обід – сухпайок);
- послуги інструктора;
- групове спорядження;
- консультації з підготовки до походу;
- групова медична аптечка;
- індивідуальний сувенір на пам'ять.
У вартість не входить:
- авіапереліт, страхування;
- трансфери згідно маршруту;
- ночівлі в хостелах та кемпінгах (якщо буде потреба);
- чайові гіду (за бажанням).
Додаткові витрати на маршруті становлять орієнтовно 50–100 євро + авіа
Гайда з нами! ;)