Понтійські гори "без понтів": похід на Качкар

ПОВЕРНУТИСЯ ДО РОЗДІЛУ
Тривалість: 10 днів Вартість: 180 євро
Складність : складно Пройдемо : 65 км

 


День 1. Приліт, відпочинок, знайомство


Зустріч групи в турецькому місті Тробзон. Поселення в хостел і прогулянка-знайомство з містом.

 


День 2. Замок Зілкале  с. Чат  під перевал Кале


Виїздимо зранку до старту нашої пішохідної подорожі. Дорогою побачимо чайні плантації та їх столицю Різе. Наближаючись до Понтійських гір, може здатися, що ми потрапили у рідні Карпати, посеред яких височить екзотичний замок Зілкале. Зробимо тут зупинку, щоб помилуватись з його мурів на всю долина Бурь (Firtina). Їдемо далі до поселення Чат, а звідти, вже пішки, до села Басілайла.

Пройдемо: 8 км, підйом: 600 м.

 


День 3. Перевал Кале (2900 м)  оз. Міковіт


Сьогодні шлях не з легких і це не тільки через підйом на перевал висотою майже 3 кілометра, але й через саму стежку. Зранку, покидаючи табір, ми покидаємо і зону лісу. Обід буде на перевалі, неподалік озера Міковіт. Озеро льодовикового походження. Не менш важкий спуск нас чекатиме після обіду в місце ночівлі, селище Хачіванак.

Пройдемо: 10 км, підйом: 700 м. 
 


День 4. Перевал Ходакур (3165 м)  оз. Денер


Сьогодні також непросте завдання, ще один перевал, але вже вище 3 кілометрів. А також, в програмі фантастичні пейзажі і круті фотомісця. Пообідаємо поруч з озером.  І вже від нього почнемо спускатися до нашого табору.

Пройдемо: 12 км, підйом: 700 м. 


День 5. оз. Деніз (3400 м)  Soğanli Dag (3504 м)


Добрий ранок і важкий день! Дистанція дня невелика, але ми постійно набираємо висоту. Сьогодні ми наблизимось ще ближче до вершини Качкару, на обід споглядатимемо його "як на долоні"! А далі, наш шлях лежить до славнозвісного озера Деніз, яке розташоване на чималій висоті (3400 м). Якщо будуть сили та бажання, то піднімемось на Soğanli Dag (3504 м). 

Пройдемо: 5,5 км, підйом: 934 м.

 


День 6. Підйом на Качкар (3932 м)


Сьогодні дуже раній вихід, встаємо близько 5. Підйом на Качкар займе близько 4 годин. Робимо круті фото, записуємо себе в журнал гостів вершини, дякуємо "що пустила" і тішимось, бо приклали немало зусиль! Спуск в табір займе близько 3 годин. Відпочиваємо і обідаємо в таборі та спускаємось до популярної стоянки біля річки.

Пройдемо: 10 км, підйом: 600 м, спуск: 1100 м.

 


День 7. Селище Олгунлар


Перша половина дня це спуск в долину з крутезними пейзажами, ближче до обіду зайдемо в поселення Олгунлар. Табір розкладемо в іншій долині, можна її назвати долиною струмків, вони струменять її простором, наче артерії тілом. Сьогодні буде більше часу на відпочинок.

Пройдемо: 12 км, спуск: 740 м, підйом: 600 м.
 


День 8. Перевал Налетлеме (3220 м)  озеро Караденіз  водоспад ''Фата нареченої''


Плавний підйом приведе нас до останнього перевалу Налетлеме. Обідаємо біля озера Караденіз. Після обіду спускаємось до села і звідти вже їдемо на транспорті. Дорогою відвідуємо водоспад з цікавою назвою "Фата нареченої".

Пройдемо: 8 км, підйом: 600 м, спуск: 1500 м

 


День 9. Запасний день


Цей день використаємо як запасний на випадок непогоди. Якщо не згодиться в горах, використаємо для знайомства з Трабзон. Тут є що подивитись!

 


День 10. Повернення додому


Закінчуємо наш похід в Трабзоні. Сьогодні поверненя додому. Хто бажає, може залишитись на відпочинок тут або Різе. Доречі, і в Батумі рукою подати звідси!

 


Особливості походу та поради:


 • Інструтор детально вивчив маршрут, але йде сюди вперше. Разом досліджувати нові місця цікавіше!
 • Це повноцінний пішохідний маршрут з рюкзаком, ночівлею в наметах, приготуванням їжі на вогні та пальниках (на цьому маршруті в більшості на пальниках);
 • Не зважаючи на те, що маршрут пролягає південніше України і ми будемо йти в червні, це – високогір'я, де буде місцями сніжник і температура в районі 0 вночіна чому слід зробити акцент при зборі речей. Детальніше перелік речей читайте в статті що брати з собою в похід на Казбек. Він відповідає нашому маршруту, за винятком льодоруба (його не обов'язково брати). За кішки уточнимо.
 • Розмір групи – до 10 учасників;
 • В Туреччину українцям не потрібна віза, медичне страхування на даний час обов'язкове;
 • Інструктор має право коригувати маршрут в залежності від погодних умов, фізичного стану групи та непередбачуваних обставин.

Оплатити вартість походу Ви можете інструктору в євро, при зустрічі групи в Туреччині. Також, потрібно буде внести передоплату, для підтвердження участі.

Вартість участі 180 євро

У вартість входить:

 • трьохразове похідне харчування (сніданок і вечеря – готуються на вогні, обід – сухпайок);
 • послуги інструктора;
 • групове спорядження;
 • консультації з підготовки до походу;
 • групова медична аптечка;
 • індивідуальний сувенір на пам'ять.

У вартість не входить:

 • авіапереліт, страхування;
 • трансфери згідно маршруту;
 • ночівлі в хостелах та кемпінгах (якщо буде потреба);
 • чайові гіду (за бажанням).

Додаткові витрати на маршруті становлять орієнтовно 50–100 євро + авіа


Гайда з нами! ;)


Походи для тих, хто відпочиває з природою Екскурсії для тих, хто шукає відпочинок на вік-енд