Лікійська стежка. Гори, море, саркофаги..

ПОВЕРНУТИСЯ ДО РОЗДІЛУ ЗАЯВКА НА ПОДОРОЖ
Вартість: 135 € Тривалість: 6 днів
Протяжність: 60 км Складність: низька

День 1. Анталія – Демре


Збір групи в аеропорту в Анталії (біля виходу з терміналу № 1 (International terminal № 1). Автобусом їдемо на південь в гості до Святого Миколая в містечко Демре, яке розташоване на узбережжі Середземного моря. Сучасне Демре – коктейль із моря, сонця, горів і старовини! По прибутті обідаємо та вирушаємо до руїн античного міста Міра, колись столиці Лікійського царства. За переказами, тут бував апостол Павло, тут побачимо багато руїн зруйнованих християнських церков, а також, великий амфітеатр в римському стилі і некрополь. Рухаючись в центр міста, наблизимось до основної всесвітньовідомої пам’ятки Демре – храму Святого Миколая, саме тут жив і зараз похований покровитель всіх дітей Святий Миколай або Ноель-Баба, як Чудотворця називають турки! 6 грудня, в день народження Св. Миколая Міррікійського тисячі паломників збираються тут! Після оглядин церкви вирушаємо до довгоочікуваного моря! Приютить нас бухта Андріаке. Заночуємо на пляжі.

    


День 2. Відпочинок в бухті Адріаке – екскурсія до купалень Клеопатри. Відвідини містечок Сімена, Учагіз


Сьогодні відпочиваємо, засмагаємо, купаємось в Середземному морі. ЇЇ величність цариця Клеопатра надавала перевагу водам цілющої ріки Чалпан, і побудувала тут купальні. Після обіду вирушимо на екскурсію до славнозвісних купалень та руїн храму Аполона. За легендою, храм Аполона символізував любов полководця Антонія до єгипетської цариці. Також, матимемо можливість відвідати вугрів та кефалі в місцевих рибалок. Вздовж узбережжя йдемо до затоки Кекова у пошуках місцевої Атлантиди, а точніше, руїн древнього Лікійського міста Сімена, частина якого опустилось на дно морське, внаслідок землетрусу. Сімена зараз – маленьке поселення, біля жилих будинків та біля берегів якого видніються лікійські саркофаги та інші артефакти. На вершині, над кам’яними будиночками збереглись руїни фортеці. За бажанням учасників до поселення Сімена можна добратись і водою – на катері. Перевага: можливість покупатись в морі, відвідини островів затоки Кекова з руїнами древнього міста, панорами місцевих містечок і бухт з води. Недолік: вартість – оренда катера становить орієнтовно 150 лір. На ночівлю зупинимось після переходу до села Учагіз, неподалік моря.

Пройдемо: 15 км

  


День 3. Учагіз – Аперлае


В Учагізі купляємо необхідні продукти та вирушаємо до руїн древнього лікійського міста Аперлае. До наших днів тут збереглись фортечні мури римського періоду, вежі, саркофаги. Ландшафти півострова Сиджак дуже незвичайні, а земля навколо яскраво червоного кольору, є багато затишних бухт для купання. На берегу однієї з них станемо на ночівлю.

Пройдемо: 12 км; набір висоти: 370 м

  


День 4. Аполонія


Снідаємо, купаємось в морі та набираємо висоту у пошуках античних пам’яток Центральної Лікії. Сьогодні відвідаємо древнє місто Аполонію. До наших днів збереглась західна частина міської стіни, сторожові вежі, цистерни для води, рідкісної форми саркофаг. З вершини акрополю відкривається чудова панорама гір. Після оглядин міста обідаємо і спустимось до малолюдних пляжів, де й заночуємо.

Пройдемо: 16 км; спуск: 370 м

  


День 5. Бухта Лиманагзи


Сьогодні йдемо вздовж берега. По дорозі нас оточуватимуть ніби звичайні скелі, але якщо придивимось ближче, виявиться що то потоки застиглої лави. Моментами наша стежка проляже прямо по дні лавової тріщини, потім підніметься вгору, потім загубиться серед гущави кедрів. Загалом, непоганий атракціон для любителів лабіринтів! Так ми прийдемо в бухту Уфакдере, де заховалось однойменне село. В місцях, де лава обривалась в море, утворились химерні вулканічні пляжі, кам’яний хаос яких заслуговує мрійливого споглядання, а джерело води і тінь забезпечать комфортний обід. А звідти, повз гранатові і апельсинові сади, вирушимо до пляжу Лиманагзи, який знаходиться неподалік міста Каш. З заходу пляж захищений мисом, на якому видніється маяк. Вода тут дуже чиста і можна з задоволенням спостерігати за життям морських жителів – восьминогів, чорно-білих качок.

Пройдемо: 14 км; набір висоти: 240 м

  


День 6. Каш – Анталія


Сьогодні фінішний день походу. Переходимо бухту в напрямку міста Каш, на місці якого в давнину було засноване місто-порт Антифелос. Після оглядин руїн античного міста вирушаємо до Анталії.

Для тих, хто має бажання та можливість продовжити подорож Туреччиною в програмі подальших днів – «країна чудових коней» НЕЗЕМНА КАППАДОКІЯ!

   


Особливості походу та поради:


 • Нитка маршруту проходить морським узбережжям, відповідно можна купатись і насолоджуватись сходом і заходом сонця над морем кожного дня;
 • Весною тут багато лимонів, апельсинів на деревах, овочів у парниках, фрешів – завдяки чому є нагода поповнити запас вітамінів;
 • Похід не є складним і чудово підходить для активного сімейного відпочинку з дітьми;
 • Якщо Ви вагаєтесь чи не знаєте що брати з собою в похід, ознайомтесь зі статею про підготовку до походів в Туреччину або подзвоніть нам!
 • Інструктор має право коригувати маршрут в залежності від погодних умов, фізичного стану групи та непередбачуваних обставин.

Оплатити вартість походу Ви можете інструктору, при зустрічі групи в Анталії. Про необхідність передоплати ми Вас повідомимо завчасно. Також, Ви можете написати відгук про подорож і отримати знижку на наступний похід з нами.

Вартість 135 

У вартість входить:

 • трьохразове харчування (сніданок і вечеря – готуються на вогні, обід – сухпайок);
 • послуги інструктора-провідника;
 • групове спорядження (казанки, пальники і газові балони, пила, тент від дощу і тд.);
 • групова аптечка.

У вартість не входить:

 • авіапереліт. Якщо у Вас виникають проблеми з покупкою квитків, звертайтесь і ми Вам допоможемо.
 • медична страхівка;
 • трансфери;
 • ночівлі: в Анталії, в кемпінгу (за необхідності);
 • вхідні квитки в туристичні об'єкти та заповідники;
 • прокат туристичного спорядження.

Додаткові витрати на муршруті орієнтовно становлять 50-100  (трансфери, вхідні квитки, кемпінг) + авіа


Гайда з нами! ;)


Походи для тих, хто відпочиває з природою Екскурсії для тих, хто шукає відпочинок на вік-енд