вартість: 2590 грн тривалість: 6 днів
протяжність: 49 км складність : середня

Більше ФОТО з маршруту ТУТ


День 1. м. Івано-Франківськ – с. Гута – полонина Середня


Зустріч групи на залізничному вокзалі Івано-Франківська зранку. Розподіл їжі, знайомство з провідником, переїзд до села Гута, звідки й розпочнеться справжня пішохідна подорож Карпатами. Сьогодні день знайомства та адаптації до гір. Тому дорога до місця ночівлі буде в основному рівнинною, а невеликий підйом виведе нас на мальовничу полонину Середня, з якої відкриються перші краєвиди цього дикого краю.

Протяжність – 10 км. Набір висот – 300 м.

  


День 2. Чудова пара: вершини Висока та Ігровець


Новий день зустрічає освіжаючим карпатським повітрям та справжнім туристичним сніданком! Рюкзаки самі просяться на плечі, а ноги в дорогу, адже сьогодні нас чекають справжні Ґорґани зі своїми вершинами: Висока (1803 м) та Ігровець (1804 м). Вкриті альпійською сосною, ґорґанським жовто-зеленим камінням, освічені сонцем чи оповиті хмарами, – ці гори подарують неймовірні краєвиди! Спускаємось до полонини Погар (Боревка), де і заночуємо. На посиденьках біля вогню слухаємо байки та легенди про тутешні краї, а їх немало, повірте!

Протяжність – 6 км. Набір висот – 550 м. Спуск – 400 м.

  


День 3. Гора Сивуля оповита хмарами та історією


Сьогоднішній день насичений не тільки географією маршруту, але й історією! Після прогулянки хвойним лісом, ми подолаємо кам’яні схили найвищої вершини Ґорґан – г. Сивуля (1836 м), панорами якої, по-праву, займають перші місця в рейтингах найкращих краєвидів Карпат! Оскільки ми з Вами в серці Ґорґанах, то перед очима відкриється 360-градусна панорама Ґорґан: Центральних, Західних і Східних. А також, ми побачимо частинку історії наяву – залишки воєнних укріплень, які збереглись тут ще з часів Першої світової війни. А ночувати будемо біля руїн старого туристичного притулку, який було знищено у 1939 році, на полонині Рущина.

Протяжність – 8 км. Набір висот – 600 м. Спуск – 400 м.

  


День 4. З пекла та й на кордон: урочище Пекло – полонина Тавпіш


Після сніданку і короткого переходу ми вийдемо до витоків річки Бистриця Солотвинська, після чого нас чекає справжнє... Пекло! Не лякайтесь! Пекло – це назва урочища! Чому так? Гуцульську логіку спробуєте розгадати на місці! Далі, за планом подорожі , тримаємось міждержавного кордону. Без всякої документальної волокіти, адже він вже не дійсний. Тепер це межі між двома областями. А раніше він розділяв Польщу та Чехословаччину. На ночівлю прийме нас полонина Тавпіш, з якої відкриваються чудові краєвиди.

Протяжність – 11 км. Набір висот – 200 м. Спуск – 300 м.

  


День 5. г. Тавпіш – Перевал Легіонів – с. Бистриця


Поснідавши, з полонини Тавпіш піднімемось на однойменну вершину. Це останній серйозний набір висоти. Рухаючись хребтом, ловимо поглядом та фотоапаратом чудові миті та краєвиди! Адже зовсім скоро, через Перевал Легіонів, спустимось до місця ночівлі. Табір розіб’ємо біля річки та джерела з мінеральною водою. Тут маємо хорошу нагоду прийняти гірську “ванну” і приготуватись до зустрічі з цивілізацією.

Протяжність – 9 км. Набір висот – 150 м. Спуск – 400 м.

  


День 6. с. Бистриця – м. Івано-Франківськ


Ось і настав цей день. Радіємо з того, що пережили прекрасні миті та стільки всього побачили! Сумуємо, бо на якийсь час доведеться попрощатись з похідними друзями і горами! До зустрічі Карпати! З села Бистриця виїздимо автобусом, дорогою, яка нагадує американські гірки! Повертаємось в Івано-Франківська після 17 год.

Протяжність – 5 км.

 


Особливості походу та поради:


 • Маршрут характеризується найбільшою кількістю наборів висоти;
 • Вершини кам'янисті, тому, під час опадів, сходження може бути ускладнене слизькою поверхнею каменів;
 • Дика природа, первозданні хвойні ліси, схили гір забарвлені мало не всіма кольорами веселки, – не залишать байдужим жодного туриста, не зважаючи на складність маршруту;
 • Якщо Ви вагаєтесь чи не знаєте що брати з собою в похід, ознайомтесь з статтею про підготовку до походів в Карпати відповідно до сезону або зателефонуйте нам!
 • Інструктор має право коригувати маршрут в залежності від погодних умов, фізичного стану групи та непередбачуваних обставин.

Для підтвердження участі в поході потрібно внести передоплату в розмірі 30% від суми. Оплатити решту суми Ви можете інструктору, при зустрічі групи в Івано-Франківську. Також, Ви можете написати відгук про подорож і отримати знижку на наступний похід з нами. Решту знижок Ви можете вказати при заповненні заявки на похід, вказавши відповідні пункти.

Вартість 2590 грн. 

У вартість входить:

 • трьохразове харчування (сніданок і вечеря – готуються на вогні, обід – сухпайок);
 • послуги інструктора-провідника;
 • групове спорядження (казанки, пальники і газові балони, пила і тд.);
 • вхідна плата в заповідник;
 • групова аптечка;
 • консультації з підготовки до походу;
 • індивідуальний сувенір на пам'ять.

У вартість не входить:

 • трансфери;
 • страхування;
 • прокат туристичного спорядження;
 • чайові гіду (за бажанням).

Додаткові витрати на маршруті орієнтовно становлять 350–400 грн (трансфери).


Гайда з нами! ;)


Походи для тих, хто відпочиває з природою Екскурсії для тих, хто шукає відпочинок на вік-енд