Сходження на Казбек

ПОВЕРНУТИСЯ ДО РОЗДІЛУ
Вартість: 390 $ Тривалість: 9 днів

День 1. Тбілісі – Казбегі (Степанцмінда)


Зустріч групи в Тбілісі (станція Дідубе) або, якщо Вам так зручніше, на старті маршруту – в Степанцмінді. Славнозвісна воєнна грузинська дорога приведе нас до не менш відомого християнського храму Святої Трійці в поселенні Гергеті. Гергетська Самеба – унікальний храм, поєднання грузинської архітектури з льодовиками Кавказу на висоті 2170 метрів! Тут і буде наша перша спільна ночівля і знайомство біля вогню.

  


День 2. Казбегі (Степанцмінда) – перевал Соберце


А далі, високогірними полями йдемо до перевалу Соберце (2700 м), з вершини якого відкривається основна ціль походу – Казбек у всій своїй суворій красі! Ще пів години траверсу і ми в так званому “зеленому готелі” – гостинна поляна з місцем для наметів і джерелом води! А що ще потрібно для втомленого, але щасливого мандрівника? Ну хіба що вечеря і якнайшвидше загорнутись в спальник!

  


День 3. Метеостанція


Сьогодні перші альпіністичні заняття, адже щоб добратись до базового табору нам доведеться перейти льодовик! Ось тут стануть в пригоді кішки і відповідне взуття. Щоб перейти льодовик потрібно годину часу, після чого піднімемось до базового табору для тих, хто йде на Казбек – славнозвісної Метеостанції. Ставимо палатки, реєструємось в рятувальників, оплачуємо ночівлю (10 ларі з намета). Обідаємо і робимо радіальний акліматизаційний вихід, одночасно з сніжно-льодовими заняттями, до каплиці Бетлемі (3915 м), де згідно легенд колись був справжній монастир. Навколо сувора краса Кавказу і рельєф льодовикого походження. Повертаємось у табір.

  


День 4. Акліматизаційний вихід


Щоб здійснити успішне сходження на Казбек, всі учасники групи повинні звикнути до нестачі кисню, адаптуватись до незвичної для організму висоти, іншими словами – акліматизуватись. Цьому присвятимо весь сьогоднішній день. Вирушаємо в радільний похід (орієнтовно 6 годин) до фірнового плато. Краєм льодовика, вздовж стіни Хмаура, де часті каменепади, вийдемо на фірнове плато (4300 м). Тут знадобляться окуляри і теплий вітрозахисний одяг. Фоторгафуємось на фоні вічних снігів Кавказу, перекусуємо і повертаємось до табору.

  


День 5. Штурмовий табір


Сьогодні знову до фірнового плато, але вже з усім спорядженням. Прибувши на місце, надійно встановлюємо табір, адже якщо намети не достатньо укріпити, їх знесе вітром. Після обіду набираємо висоту в радіальному виході. Ночуємо на висоті 4300 метрів.

  


День 6. Сходження на Казбек


За сприятливих погодних умов (!) о 3 ночі виходимо з табору, спочатку йдемо з ліхтариками. З трепетом чекаємо коли зійде сонце і освітить наш шлях та божественні панорами Кавказьких вершин! Проходимо фірнове плато, траверсуємо схил і виходимо на перемичку Казбека. Останній набір висоти асоціюється з льодорубом, кішками і страхуванням. І ось ціль досягнута! Під ногами 5033 метрів над рівнем моря та довгоочікувана винагорода – неймовірна панорама Кавказу, яка відкривається з вершини Казбеку на всі 360 градусів! Коли емоції вгамуються, а карти пам’яті на фотоапаратах суттєво заповняться, спускаємось до штурмового табору, а звідти до Метеостанції.

  


День 7. Спуск у Степанцмінду


Вже знайомими стежками спускаємось в Степанцмінду. Тепер можна рослабитись і відпочити. Знайомимось з грузинською кухнею та винами і ділимось враженнями за останнім в цьому поході таборовим вогнем! Ночуємо в наметах або гестхаусі (за бажанням).

  


День 8. Резервний


Резервний день на випадок негоди. Якщо не знадобиться для сходження, використаємо для відпочинку та екскурсій.

  


День 9. Повернення додому


Подорож дійшла свого логічного завершення. Сьогодні летимо додому. До нових зустрічей!  


Особливості походу та поради:


 • Сходження на Казбек є потенційно небезпечним для здоров’я і життя учасників. Рішення про участь в поході Ви приймаєте особисто і під свою відповідальність. Досвідчені інструктори зроблять все можливе, щоб убезпечити Вас від можливих ризиків (прояви гірської хвороби, обмороження, падіння з висоти), при цьому Ви повинні чітко дотримуватись усіх правил безпеки та вказівок. Якщо виникнуть умови, які не сприятимуть сходженню, заради Вашої безпеки, рішення про продовження сходження прийматимуть інструктори і це не підлягає обговоренню.
 • Постарайтесь підготуватись до походу завчасно, за 2-3 місяці до сходження регулярно бігайте, укріпіть імунітет вітамінами і здоровим харчуванням.
 • Для участі в поході потрібне спеціальне спорядження: кішки, льодоруб, каска, альпіністична система.
 • Сприятливі погодні умови – запорука успішного сходження. Погода в горах міняється часто. Навіть літом можливі низькі температури. Тому потрібно мати теплий та вітрозахисний одяг. Обов'язкові сонцезахисні окуляри і крем, оскільки сніг відбиває сонячні промені і  є високий ризик згоріти. Якщо Ви вагаєтесь чи не знаєте що брати з собою в похід, подзвоніть нам!
 • Інструктор має право коригувати маршрут в залежності від погодних умов, фізичного стану групи та непередбачуваних обставин.

Оплатити вартість походу Ви можете інструктору, при зустрічі групи в Тбілісі. Якщо потрібна буде передоплата ми Вас повідомимо. Також, Ви можете написати відгук про подорож і отримати знижку в розмірі 5% від вартості (деталі уточняйте в організаторів).

Вартість 390 $

У вартість входить:

 • трьохразове харчування (сніданок і вечеря – готуються на вогні, обід – сухпайок);
 • послуги інструкторів;
 • реєстрація в МНС;
 • групове спорядження (казанки, пальники і газові балони, пила, тент від дощу і тд);
 • групове спеціальне спорядження (карабіни, мотузки і тд);
 • рації та засоби навігації;
 • групова медична аптечка.

У вартість не входить:

 • авіаперельоти (якщо у Вас виникають проблеми з покупкою квитків, звертайтесь і ми Вам допоможемо);
 • медичне страхування;
 • трансфери;
 • ночівлі та харчування в містах;
 • прокат особистого спорядження (рюкзак, намет і тд);
 • прокат спеціального спорядження (льодоруб, кішки, система страхування і тд)

Додаткові витрати на муршруті орієнтовно становлять 100 $ (трансфери, особисті витрати, сувеніри).


Гайда з нами! ;)


Походи для тих, хто відпочиває з природою Екскурсії для тих, хто шукає відпочинок на вік-енд