Похід Румунією: хребет Родна

ПОВЕРНУТИСЯ ДО РОЗДІЛУ
Вартість: 90 € Тривалість: 6 днів
Протяжність: 65 км Складність: середня

День 1. м. Івано-Франківськ – м. Мармарош-Сигет – м. Борша


Зустрічаємось з групою та інструктором на залізничному вокзалі міста Івано-Франківськ зранку. Автобусом їдемо до Солотвино (Закарпаття). Перетин аємо кордон між Україною та Румунією через пішохідний перехід. Перше місто з яким ми матимемо коротке знайомство в Румунії – Мармарош-Сігет. Звідки переїздимо автобусом до старту нашого маршруту – містечка Борша. Виходимо за околиці міста, розбиваємо табір для ночівлі.

Перехід – 4 км. Набір висот – 350 м.

 


День 2. м. Борша – Метеостанція – озеро Лезер (1820 м)


Сьогодні в планах набір висоти та сходження на хребет Родни. Минаючи мальовничі альпійські луки, в другій половині дня ми наблизимось до місцевої Метеостанції, а в кінці дня дійдемо до гірського озера Лезер (1820 м), де й заночуємо.

Перехід – 9 км. Набір висот – 1160 м.

 


День 3. г. Петросул (2303 м) – г. Бухаеску Маре (2268 м) – г. Ребра (2119 м) – г. Кормая (2033 м)


В меню сьогоднішнього дня високорігна корона Роднянських Альпів. Зранку піднімаємось на гірський перевал та почергово сходимо на 4 вершини, висотою понад 2000 метрів. Петросул (2303 м) найвища вершина північних Карпатів та масиву Родни, звідси відкривається неймовірна панорама Родни та Мармарошу. Через сідловину Петросула зійдемо на гору Бухаеску Маре (2268 м). У пошуках місця для ночівлі пройдемо вершину гори Ребра (2119 м) та розіб'ємо табір в підініжжі гори Кормая (2033 м). Нарешті заслужений відпочинок і кольорові сни із враженнями та краєвидами пережитого дня!

Перехід – 8 км. Набір висот – 1160 м. Спуск – 450 м.

 


День 4. г. Нагоясу Маре (2049 м) – г. Лаптеле Маре (2172 м) – г. Галатулуї (2048 м)


Продовжуємо рухатись масивом Роднянських Альпів. По дорозі любуємось підморгуванням гірських очей – озер, багатим букетом рослинності, строгістю каменів та скель. Не забуваємо, що ми на високогіррі, сьогодні зійдемо на 3 вершини Родни – Нагоясу Маре (2049 м), Лаптеле Маре (2172 м) та Галатулуї (2048 м).

Перехід – 11,5 км. Набір висот – 320 м.

  


День 5. Печера Ла Гаван та найбільший водоспад Карпат – Кайлор


Сьогодні йдемо лісовими стежками, вздовж русла річки Бістріціонара. Плавно піднімаємось до сідловини Стіол, звідки спускаємось до найбільшого водоспаду Північних Карпат – Кайлор, висотою 110 м (!). Поряд з водоспадом заховалась печера Ла Гаван. Сьогодні остання ніч в таборі, ділимося емоціями та враженнями, плануємо наступні спільні подорожі ;)

Перехід – 7 км. Набір висот – 340 м. Спуск – 290 м.

 


День 6. Спуск до цивілізації – повернення в Україну


Переживаємо двоякі відчуття – сумно прощатись з Родною і Румунією, але радісно повертатись додому! Від Румунії до України крок в один день ;) Спускаємось до поселення Борша, звідки їдемо автобусом в Сігот. При бажанні, можемо відвідати унікальне місце в цих краях – "веселе" кладовище! Після чого перетинаємо кордон пішки та автобусом відправляємось в Івано-Франківськ. Тут наш похід завершується. До нових зустрічей!

Перехід – 4 км. Спуск – 420 м.

 


Особливості походу та поради:


  • Для в'їзду на територію Румунії потрібен закордонний паспорт нового зразка (біометричний). Якщо у Вас діючий паспорт старого зразка, то потрібна відкрита шенген віза. А також, медичне страхування;
  • Якщо Ви вагаєтесь чи не знаєте що брати з собою в похід, ознайомтесь зі статею про підготовку до походу в Карпати влітку або подзвоніть нам!
  • Інструктор має право коригувати маршрут в залежності від погодних умов, фізичного стану групи та непередбачуваних обставин.

Оплатити вартість походу Ви можете інструктору, при зустрічі групи в Івано-Франківську. Або переказавши кошти на картковий рахунок, за кілька днів до старту походу. Також, Ви можете написати відгук про подорож і отримати знижку в розмірі 5% від вартості.

Вартість 90 €

У вартість входить:

  • трьохразове харчування (сніданок і вечеря – готуються на вогні, обід – сухпайок);
  • послуги інструктора-провідника;
  • групове спорядження (казанки, пальники і газові балони, пила, тент від дощу і тд.);
  • групова аптечка.

У вартість не входить:

  • трансфери;
  • медична страхівка;
  • прокат туристичного спорядження.

Додаткові витрати на муршруті орієнтовно становлять 70 € (трансфери, вхідні квитки, особисті витрати, сувеніри).


Гайда з нами! ;)


Походи для тих, хто відпочиває з природою Екскурсії для тих, хто шукає відпочинок на вік-енд