Неймовірна Грузія: Сванетія та міста

ПОВЕРНУТИСЯ ДО РОЗДІЛУ
вартість: 210 $ тривалість: 12 днів
протяжність: 60 км складність : вище середньої
Дати Місця
02.09.2019 - 13.09.2019 Місця є

День 1. Грузія вітає Вас!


Зустріч групи в аеропорту в м. Кутаїсі. Перше знайомство з Грузією. Якщо Вам зручний інший пункт прибуття, то особисто узгодьте цей момент з організаторами.

 


День 2.  Інгурійська ГЕС – м. Местія


Для тих, хто летить іншим авіаперевізником або добирається іншим видом транспорту є можливість зустрітись в містечку Местія, звідки й розпочинається наша гірська подорож. Місце зустрічі – кафе-бар "Ріхо" (знаходиться в центрі міста, поряд зупинка маршруток). Від місця ночівлі та відпочинку нас відділяє пішохідний перехід з рюкзаками. Вперед і вгору!

Пройдемо: 5 км. Набір висоти: 450 м. 

 


 День 3. м. Местіа – с. Лелі


Освітлені ранніми променями сонця грузинські гори манять в дорогу! Пора розпочинати справжній похід. Покидаємо Местію, з рюкзаками плавно піднімаємось на перевал. Чим вище до неба, тим мальовничіші відкриваються кавказькі вершини, на фоні яких гірські поселення сванів, як коралові рибки в океані краси! Ближче до вечора спускаємось до села Лелі, на затишній галявині за селом розбиваємо табір.

Пройдемо: 12 км. Набір висоти: 400 м. Спуск: 100 м.

 


День 4. с. Лелі – с. Адіші


Зранку виходимо на рівень альпійських луків, тут вже не ростуть дерева, в полі зору – яскраві трав’яні покриви на фоні гострих Кавказьких шпильчаків, вкритих снігом. Панорами цього дня фантастичні. Після обіду, пройшовши гірське поселення Адіші, відчуваємо холодну присутність жителя Головного Кавказького хребта – справжнього льодовика. Здається, що він живе своїм життям: дихає, потріскує, дає життя гірським бірюзовим рікам, формує навколо себе цілий мікроклімат! Тут і заночуємо. Якщо вночі Ви прокинетесь від ударів грому, не лякайтесь, насправді, то рухається льодовик!

Пройдемо: 9 км. Набір висоти: 500 м. Спуск: 400 м.

 


День 5. Перевал Чхундієрі – с. Іпралі


Кавказ випробує нас на міцність і відвагу. Зранку переходимо холодні води річки, яка витікає з льодових обіймів. Тут знадобиться мужність і дружня взаємодопомога. Після ранкового вмивання збираємо всі сили в кулак, адже далі набір висоти до рівня 2800! І тут, якщо ми догодили Кавказькому хребту і Його милість розпустить хмари, нас чекають найпрекрасніші панорами в житті! Саме в такі моменти кожен турист усвідомлює: ВОНО ТОГО ВАРТЕ! Спускаємось у поселення Іпралі, на околицях якого заночуємо.

Пройдемо: 13 км. Набір висоти: 750 м. Спуск: 950 м. 

 


День 6. с. Іпралі – с. Ушгулі


Сьогодні не буде різких наборів і спусків. Мальовничий плавний перехід приведе нас від Іпралі до найвисокогірнішого села Європи – Ушгулі. Саме біля нього ми і заночуємо. 

Пройдемо: 10 км. Набір висоти: 400 м.

 


День 7. Радіальний вихід до льодовика Шхара


День відкриває можливість зблизька споглянути найвищу вершину Грузії – Шхара (5068 м) та початок славної Безенгійської стіни. По дорозі до льодовика ми скуштуємо "нарзану" – справжнього напою богатирів.

Пройдемо: 10 км. Набір висоти: 100 м. Спуск: 100 м.

 


День 8. с. Ушгулі – Местія


Снідаємо, збираємо табір і відправляємось на початок нашого маршруту – в Местію. По прибутті, прогулюємося містечком та милуємось краєвидами з висоти даху однієї зі Сванських веж. Походження цих архітектурних творінь не знають навіть місцеві жителі свани. Припускають, що вони були зведені або з метою захисту, або для відображення соціального статусу сім’ї.

 


День 9. Чорне море. Грузинська версія – Кобулеті


Сьогодні нас чекає.. Вода, багато води, море води! Мабуть саме про це Ви мріяли довгих 8 днів мандрівки. І ось воно, щастя! Цей день присвячуємо закріпленню емоцій та вражень пережитих у горах. Але робимо це в лежачому положенні, подалі від рюкзаків, слухаючи шум прибою і насолоджуючись морським бризом. Адже ми цього варті!

 


День 10. Батумі – морська перлина Грузії


Ранкова морська ванна, на фоні сходу сонця, бадьорить! Півгодинний переїзд і Вас вітає Батумі! Місто контрастів: американського курортного пляжного шику та азіатського ринку продуктів, непомітних будиночків посеред міста та підхмарних висоток на батумській набережній (довжина якої доречі понад 7км!). Ну, і само собою, в програмі дня грузинська кухня: хачапурі, хінкалі, сири, виноград, вино... Відчуйте смак Грузії та гостинність її господарів сповна!

 


День 11. Батумі – Кутаїсі (Тбілісі)


Як провести цей день – індивідуальне рішення кожного. Якщо у Вас літак із Кутаїсі, то варто квитки брати на наступний день. А сьогодні ми погуляємо по автентичному місті та відвідаємо один із найстаріших храмів Грузії – Ґелаті та один із наймальовничніших – Моцамета. Фінішним акордом стане нічне Кутаїсі із вершини гори, що знаходиться у межах міста.

 


День 12. Повернення додому


Заряджені неймовірною красою цієї кавказької країни ми повертаємося додому. До нових зустрічей у Грузії і не тількиwink!


Особливості походу та поради:


 • Якщо Ви бували в походах по Карпатах, то з основним переліком речей в похід вже знайомі. Якщо ж Ви вагаєтесь чи не знаєте що брати з собою, ознайомтесь зі статтею про підготовку до походів в Карпати або зателефонуйте нам! Для Сванетії основний акцент зробіть на теплих речах (оскільки ночувати ми будемо на висотах 2-3 тисячі метрів, то вечори і ранки будуть прохолодні) та надійному дощовику;
 • Похід в Сванетію не вимагає особливої фізичної форми, але бажано за 2-3 місяці до дати походу регулярно бігати, укріпити імунітет здоровим харчуванням;
 • Інструктор має право коригувати маршрут в залежності від погодних умов, фізичного стану групи та непередбачуваних обставин.

Оплатити вартість походу Ви можете інструктору, при зустрічі групи в Местії. Або переказавши кошти на картковий рахунок, за кілька днів до старту походу. Також, Ви можете написати відгук про подорож і отримати знижку в розмірі 5% від вартості (деталі уточняйте в організаторів).

Вартість 210 $

У вартість входить:

 • трьохразове харчування під час походу– 9 днів (сніданок і вечеря – готуються на вогні, обід – сухпайок);
 • послуги інструктора;
 • групове спорядження (казанки, пальники і газові балони, пила і тд);
 • групова медична аптечка.

У вартість не входить:

 • авіаперельоти (якщо у Вас виникають проблеми з покупкою квитків, звертайтесь і ми Вам допоможемо);
 • медичне страхування;
 • трансфери;
 • ночівлі та харчування в містах;
 • прокат особистого спорядження (рюкзак, намет і тд).

Додаткові витрати на муршруті орієнтовно становлять 100 $ (трансфери, особисті витрати, сувеніри).


Гайда з нами! ;)


Походи для тих, хто відпочиває з природою Екскурсії для тих, хто шукає відпочинок на вік-енд