Сванетія і море: похід БЕЗ рюкзаків

ПОВЕРНУТИСЯ ДО ВСІХ ЕКСКУРСІЙ
Тривалість: 9 днів Вартість: 200 $
Ночуємо: в готелях або апартаментах Складність: середня

Якщо Ви хочете пройти Сванетію повноцінним походом із рюкзаком та ночівлями в наметі, його опис та деталі тисніть ось ТУТ. Також, Ви можете доповнити подорож Грузією, взявши участь в екскурсійному турі країною, деталі ТУТ.


День 1. Зустріч в Грузії!


Зустріч групи в Батумі або Тбілісі (залежно від зручності авіаперельоту). Можна приєднатись наступного дня в містечку Местія, звідки й розпочинається наша гірська подорож. Місце зустрічі – кафе-бар "Ріхо" (знаходиться в центрі міста, поряд зупинка маршруток).

  


День 2. Местія


Зранечку їдемо у Местію, прогулюємося містечком та милуємось краєвидами з висоти даху однієї зі Сванських веж. Походження цих архітектурних творінь не знають навіть місцеві жителі свани. Припускають, що вони були зведені або з метою захисту, або для відображення соціального статусу сім’ї. Ночуємо в гестхаузі.

  


 День 3. Местія – Цвірмі


Осяяні ранніми променями сонця, грузинські гори манять в дорогу! Пора розпочинати справжній похід. Покидаємо Местію, плавно піднімаємось на перевал. Чим вище до неба, тим мальовничіші відкриваються кавказькі вершини, на фоні яких гірські поселення сванів, як коралові рибки в океані краси! Ближче до вечора спускаємось до села Цвірмі, де і заночуємо в привітних господарів.

Пройдемо: 18 км. Набір висоти: 800 м. Спуск: 300 м.

  


День 4. Цвірмі – Адіші


Зранку виходимо на рівень альпійських луків, тут вже не ростуть дерева, в полі зору – яскраві трав’яні покриви на фоні гострих Кавказьких шпильчаків, вкритих снігом. Панорами цього дня фантастичні. Після обіду, прийдемо в  гірське поселення Адіші, де будемо ночувати. Поряд відчувається прохолодна присутність жителя Головного Кавказького хребта – справжнього льодовика. Здається, що він живе своїм життям: дихає, потріскує, дає життя гірським бірюзовим рікам, формує навколо себе цілий мікроклімат!

Пройдемо: 15 км. Набір висоти: 500 м. Спуск: 400 м.

  


День 5. Адіші – перевал Чхундієрі – Іпралі


Кавказ випробує нас на міцність і відвагу. Зранку переходимо холодні води річки, яка витікає з льодових обіймів. Тут знадобиться мужність і дружня взаємодопомога. Після ранкового вмивання збираємо всі сили в кулак, адже далі набір висоти до рівня 2800! І тут, якщо ми догодили Кавказькому хребту і Його милість розпустить хмари, нас чекають найпрекрасніші панорами в житті! Саме в такі моменти кожен турист усвідомлює: ВОНО ТОГО ВАРТЕ! Спускаємось у поселення Іпралі, де і заночуємо.

Пройдемо: 20 км. Набір висоти: 750 м. Спуск: 950 м. 

   


День 6. Іпралі – Ушгулі – льодовик Шхара


Сьогодні не буде різких наборів і спусків. Мальовничий плавний перехід приведе нас від Іпралі до найвисокогірнішого села Європи – Ушгулі. Саме тут і заночуємо. Друга половина дня – для активістів ;) Є можливість зблизька споглянути найвищу вершину Грузії – Шхара (5068 м) та початок славної Безенгійської стіни. Дорогою до льодовика, скуштуємо "нарзану" – справжнього напою богатирів!

Пройдемо: 10 км (з радіалкою – 22 км). Набір висоти: 400 м.

  


День 7. Ушгулі – Кобулетті


Снідаємо, збираємо табір і відправляємось... до МОРЯ! Дорога далека, але варта того, щоб окунутись у теплих прозорих водах Чорного моря, розлягтись на кольорових камінчиках пляжу і насолоджуватись одним з найпрекрасніших заходів сонця в Кобулетті!

  


День 8. Чорне море. Грузинська версія – Кобулеті


Сьогодні нас чекає.. Вода, багато води, море води! Мабуть саме про це Ви мріяли довгих 8 днів мандрівки. І ось воно, щастя! Цей день присвячуємо закріпленню емоцій та вражень пережитих у горах. Але робимо це в лежачому положенні, слухаючи шум прибою і насолоджуючись морським бризом. Адже ми це заслужили! Актівисти, які не можуть "так довго" ;) перебувати в лежачому положенні, мають можливість відвідати прекрасний Ботанічний сад на окраїні Батумі.

  


День 9. Батумі – морська перлина Грузії та повернення додому


Ранкова морська ванна, на фоні сходу сонця, бадьорить! Півгодинний переїзд і Вас вітає Батумі! Місто контрастів: американського курортного пляжного шику та азіатського ринку продуктів, непомітних будиночків посеред міста та підхмарних висоток на батумській набережній (довжина якої доречі понад 7км!). Ну, і само собою, в програмі дня грузинська кухня: хачапурі, хінкалі, сири, виноград, вино... Відчуйте смак Грузії та гостинність її господарів сповна! Заряджені неймовірною красою цієї кавказької країни ми повертаємося додому. До нових зустрічей у Грузії і не тільки!

  


Особливості походу та поради:


 • В цьому поході ми ночуємо: в містах – у хостелах або апартаментах, в горах – в гестхаузах. 
 • Харчуємось: в містах – у кафе, в горах – сніданки і вечері готують господарі у гестхаузах, обідні перекуси закупляє інструктор.
 • Похід в Сванетію не вимагає особливої фізичної форми, але бажано за 2-3 місяці до дати походу регулярно бігати, укріпити імунітет здоровим харчуванням;
 • Рекомендований перелік речей в похід Сванетією без рюкзаків наближений до Карпатів. Зверніть увагу, рюкзак рекомендується 40-50 літрів, так як речі на всю подорож носимо з собою.
 • Інструктор має право коригувати маршрут в залежності від погодних умов, фізичного стану групи та непередбачуваних обставин.

Оплатити участь в поході Ви можете інструктору, при зустрічі групи в Грузії.

Вартість 200 дол

У вартість входить:

 • обіди під час походу (5 обідів);
 • послуги інструктора;
 • консультація з підготовки;
 • групова медична аптечка.

У вартість не входить:

 • авіаперельоти (якщо у Вас виникають проблеми з покупкою квитків, звертайтесь і ми Вам допоможемо);
 • медичне страхування;
 • трансфери;
 • ночівлі в гестхаусах (хостелах) та харчування в містах;
 • вечері та сніданки.

Додаткові витрати на муршруті орієнтовно становлять 250–300 дол + авіа


Гайда з нами! ;)


Походи для тих, хто відпочиває з природою Екскурсії для тих, хто шукає відпочинок на вік-енд