Тривалість: 10 днів Вартість: 200 $
Ночуємо: в готелях або апартаментах Складність: середня

День 1. Грузія вітає Вас!


Зустріч групи в м. Батумі або Тбілісі (залежно від зручності авіаперельоту). Перше знайомство з Грузією. Для тих, хто летить іншим авіаперевізником або добирається іншим видом транспорту, є можливість наступного дня приєднатись до групи в містечку Местія, звідки й розпочинається наша гірська подорож. Місце зустрічі – кафе-бар "Ріхо" (знаходиться в центрі міста, поряд зупинка маршруток).

 


День 2.  Інгурійська ГЕС – м. Местія


По прибутті у Местію, прогулюємося містечком та милуємось краєвидами з висоти даху однієї зі Сванських веж. Походження цих архітектурних творінь не знають навіть місцеві жителі свани. Припускають, що вони були зведені або з метою захисту, або для відображення соціального статусу сім’ї. Від місця ночівлі та відпочинку нас відділяє невеликий пішохідний перехід з рюкзаками. Вперед і вгору!

Пройдемо: 5 км. Набір висоти: 450 м. 

 


 День 3. м. Местіа – с. Лелі


Осяяні ранніми променями сонця, грузинські гори манять в дорогу! Пора розпочинати справжній похід. Покидаємо Местію, з рюкзаками плавно піднімаємось на перевал. Чим вище до неба, тим мальовничіші відкриваються кавказькі вершини, на фоні яких гірські поселення сванів, як коралові рибки в океані краси! Ближче до вечора спускаємось до села Лелі, на затишній галявині за селом розбиваємо табір.

Пройдемо: 12 км. Набір висоти: 400 м. Спуск: 100 м.

 


День 4. с. Лелі – с. Адіші


Зранку виходимо на рівень альпійських луків, тут вже не ростуть дерева, в полі зору – яскраві трав’яні покриви на фоні гострих Кавказьких шпильчаків, вкритих снігом. Панорами цього дня фантастичні. Після обіду, пройшовши гірське поселення Адіші, відчуваємо прохолодну присутність жителя Головного Кавказького хребта – справжнього льодовика. Здається, що він живе своїм життям: дихає, потріскує, дає життя гірським бірюзовим рікам, формує навколо себе цілий мікроклімат! Тут і заночуємо. Якщо вночі Ви прокинетесь від ударів грому, не лякайтесь, насправді, то рухається льодовик!

Пройдемо: 15 км. Набір висоти: 500 м. Спуск: 400 м.

 


День 5. Перевал Чхундієрі – с. Іпралі


Кавказ випробує нас на міцність і відвагу. Зранку переходимо холодні води річки, яка витікає з льодових обіймів. Тут знадобиться мужність і дружня взаємодопомога. Після ранкового вмивання збираємо всі сили в кулак, адже далі набір висоти до рівня 2800! І тут, якщо ми догодили Кавказькому хребту і Його милість розпустить хмари, нас чекають найпрекрасніші панорами в житті! Саме в такі моменти кожен турист усвідомлює: ВОНО ТОГО ВАРТЕ! Спускаємось у поселення Іпралі, на околицях якого заночуємо.

Пройдемо: 17 км. Набір висоти: 750 м. Спуск: 950 м. 

 


День 6. с. Іпралі – с. Ушгулі. Радіальний вихід до льодовика Шхара


Сьогодні не буде різких наборів і спусків. Мальовничий плавний перехід приведе нас від Іпралі до найвисокогірнішого села Європи – Ушгулі. Саме біля нього ми і заночуємо. Друга половина дня – для активістів ;) Є можливість зблизька споглянути найвищу вершину Грузії – Шхара (5068 м) та початок славної Безенгійської стіни. Дорогою до льодовика, скуштувавши "нарзану" – справжнього напою богатирів!

Пройдемо: 10 км (з радіалкою – 22 км). Набір висоти: 400 м.

 


День 7. с. Ушгулі – м. Кобулетті


Снідаємо, збираємо табір і відправляємось... до МОРЯ! Дорога далека, але варта того, щоб окунутись у теплих прозорих водах Чорного моря, розлягтись на кольорових камінчиках пляжу і насолоджуватись одним з найпрекрасніших заходів сонця в Кобулетті!

 


День 8. Чорне море. Грузинська версія – Кобулеті


Сьогодні нас чекає.. Вода, багато води, море води! Мабуть саме про це Ви мріяли довгих 8 днів мандрівки. І ось воно, щастя! Цей день присвячуємо закріпленню емоцій та вражень пережитих у горах. Але робимо це в лежачому положенні, подалі від рюкзаків, слухаючи шум прибою і насолоджуючись морським бризом. Адже ми це заслужили! Актівисти, які не можуть "так довго" ;) перебувати в лежачому положенні, мають можливість відвідати прекрасний Ботанічний сад на окраїні Батумі.

 


День 9. Батумі – морська перлина Грузії


Ранкова морська ванна, на фоні сходу сонця, бадьорить! Півгодинний переїзд і Вас вітає Батумі! Місто контрастів: американського курортного пляжного шику та азіатського ринку продуктів, непомітних будиночків посеред міста та підхмарних висоток на батумській набережній (довжина якої доречі понад 7км!). Ну, і само собою, в програмі дня грузинська кухня: хачапурі, хінкалі, сири, виноград, вино... Відчуйте смак Грузії та гостинність її господарів сповна!

 


День 10. Повернення додому


Заряджені неймовірною красою цієї кавказької країни ми повертаємося додому. До нових зустрічей у Грузії і не тільки!


Особливості походу та поради:


  • Якщо Ви бували в походах Карпатами, то з основним переліком речей в похід вже знайомі. Якщо ж Ви вагаєтесь чи не знаєте що брати з собою, ознайомтесь зі статтею про підготовку до походів в Карпати або зателефонуйте нам! Для Сванетії основний акцент зробіть на теплих речах (оскільки ночувати ми будемо на висотах 2-3 тисячі метрів, відповідно вечори і ранки будуть прохолодні) та надійному дощовику;
  • Похід в Сванетію не вимагає особливої фізичної форми, але бажано за 2-3 місяці до дати походу регулярно бігати, укріпити імунітет здоровим харчуванням;
  • Інструктор має право коригувати маршрут в залежності від погодних умов, фізичного стану групи та непередбачуваних обставин.

Оплатити участь в поході Ви можете інструктору, при зустрічі групи в Грузії. Знижки вказуйте при заповненні заявки на подорож (ставте галочки біля відповідних пунктів). Також, Ви можете написати відгук про подорож і отримати знижку в розмірі 5% від вартості.

Вартість 200 $

У вартість входить:

  • обіди під час походу (5 обідів);
  • послуги інструктора;
  • консультація з підготовки;
  • групова медична аптечка.

У вартість не входить:

  • авіаперельоти (якщо у Вас виникають проблеми з покупкою квитків, звертайтесь і ми Вам допоможемо);
  • медичне страхування;
  • трансфери;
  • ночівлі в гестхаусах (хостелах) та харчування в містах;
  • вечері та сніданки.

Додаткові витрати на муршруті орієнтовно становлять 250 - 300 $ + авіа


Гайда з нами! ;)


Походи для тих, хто відпочиває з природою Екскурсії для тих, хто шукає відпочинок на вік-енд